Hea Haljala valla veebilehe külastaja! 2017. aasta sügisel toimunud haldusreformi käigus liitusid Haljala vald ja Vihula vald, moodustades Haljala valla. Haljala valla veebileht täieneb jooksvalt ja hakkab täielikult toimima lähikuude jooksul. Kui te ei leia uue valla veebileheküljelt vajalikku infot, palume seda otsida oma endise omavalitsuse kodulehelt:
Vihula vald - http://www.vihula.ee
Haljala vald - http://haljala.kovtp.ee

Uudised ja teated

« Tagasi

PÄÄSTEAMET: Kulu põletamine on ohtlik ja keelatud ning toob kaasa trahvi

Päästjad juhivad tähelepanu, et kulupõleng on väga ohtlik ning kulupõletamine on ka keelatud. Sageli süütab kulu hooletult visatud tikk või suitsukoni. Paljudel juhtudel tekitavad kulupõlengud ka laste mängimisel tulega.

Lisaks kulutule levimisohule metsa ja ümbruskonna hooneteni, on märkimisväärne kahju ka kulupõllu elustikule. Kevadel on pisiloomad aktiivsed ja linnud otsivad pesitsuspaikasid. Samuti elavad põldudel paljud kasulikud putukad. Kulutuli hävitab suure osa elustikust hetkega.

Kulupõleng

Tuli võib levida väga kiiresti ja kogemusteta inimene ei pruugi selle kustutamisega juba mõne hetke pärast omal jõul hakkama saada. Samuti võib juhtuda, et kulupõlengu kustutamisega hõivatud päästemeeskonnad ei jõua piisavalt kiiresti abivajajani, siis kui samal ajal leiab aset tõsine õnnetus ja vaja on päästa inimesi või nende vara.

Kulupõletajaid ning hooletuid lõkketegijaid ähvardab kuni 1200 euro suurune rahatrahv. Lisaks tuleb kulupõlengu põhjustajal hüvitada keskkonnale tekitatud kahju.

Enne kui te kipute midagi põletama, tuletage meelde ohutusnõuded!

(Allikas: Päästeameti pressiteade 10.04.2018)