Varade publitseerija

« Tagasi

Haljala vallavanem Ivar Lillebergi pöördumine Eesti Vabariigi sünnipäevaks

Eesti Vabariik on eelkõige inimesed. Haljala vald on eelkõige inimesed. Meie riigi on vabaks võidelnud meie inimesed, meie esivanemad. See teekond ei ole olnud kerge, aga ometi saame väärikalt tähistada vabariigi 102. sünnipäeva. Sageli unustame, et olenemata tülitsemistest, kiusamistest, näpuga näitamistest ning erimeelsustest, elame ikkagi siin ühes Haljala vallas, ühes Eesti Vabariigis. Ja uskuge mind, me peame siia ära mahtuma. Me mahume, kui käitume nagu meie esiisad käitusid. Kõik olid ühise asja eest väljas, oleme meie ka.
Täna oleme me jõudnud ajajärku, kus meil on mugav olla. Meie mõtted ei küündi täna kaugemale kui mugava luksusauto liisimiseni või tsentraalveetoru rajamiseni ainult oma majani. Nii ei saa enam! Hakkame mõtlema ja unistama suuremalt. Teeme koos parima Eesti, parima Haljala valla. Kui mõtleme suurelt, saavad Eesti 202. sünnipäeval meie lapsed ja lapselapsed Haljala vallas öelda, mis on edasiviiv jõud. 
Millest mina täna unistan? Mina unistan, et Haljala valda ei võetaks kehva teenusepakkujana vaid hea koostööpartnerina. Et meil ei oleks nagu korvpallimängus, kus kaks meeskonda võistlevad üksteise vastu ja võitjana saab väljuda ainult üks, vaid kui hästi hooldatud metsaalune, kus kõik on kõigega seotud. Üksteist toetatakse, väärtustatakse ja hoitakse. Üksteise tegemiste vastu tuntakse huvi ja neile elatakse kaasa. Ma usun, et see unistus täitub.  
Ma tahan tänada kõiki neid inimesi, kes on otsustanud teha midagi meie noorte, vanade, looduse ja kultuuri heaks. Need inimesed ei tunne sõna „oma", sest neil eksisteerib vaid asesõna „meie". Nemad ongi meie inimesed! Inimene olla tähendab teha endast midagi rohkemat, kui sa oled. Hea rahvas, ärme unusta olemast eelkõige inimesed. 
Ilusat vabariigi aastapäeva!
 
Ivar Lilleberg
Haljala Vallavanem