Varade publitseerija

« Tagasi

Noored automudelistid lõpetavad sisehooaega.

 

Lääne-Virumaad võib nimetada tinglikult mudelismimaakonnaks. Seda sellepärast, et statsionaarsetest automudelismihallidest, mida võib Eestis ühe käe sõrmedel üle lugeda, asub kaks just Lääne-Virumaal: Rakvere  RC Mudelikeskus ja Väike-Maarja Mudelihall. Siin püütakse kunagi minevikus meie suurele kodumaale kuulsust toonud huvitegevust noortele uuesti  atraktiivseks ja meelepäraseks muuta.

Just läänevirukad panid kolme aasta eest aluse üleeestilisele noortele mõeldud raadio teel juhitavate autode võistlussarjale „RC Juunior-liiga", mis aasta aastalt üha enam nii osalejaid kui kaasaelajaaid kogunud. 

2018/2019.a sisehooaeg sai alguse 13. oktoobril Rakveres ja päädis 4. mail 2019 Väike- Maarjas. Kokku toimus selle aja jooksul  kaheksa etappi Eesti erinevates paikades ja sel aastal osales 38 noort mudelisti.

Alustajate võistlusklassis  (kus tegemist piiratud tingimustega nn standardautodega, kus tuuningud ja täiendused keelatud) saab osaleda vaid maksimaalselt kaks aastat, oli osalejaid sel aastal vähem kui eelmisel (57). Need, kes sel aastal juba kolmandat tegevusaastat „käisid", said valida järgmise, nn proklassi, kus kõikvõimalikud tehnilised täiendused igati teretulnud. Proklassis leidsid endale ka väljundi mitmed noorte juhendajad, kel samuti näpud puldi abiga auto kihutama panemise järele sügelesid. Ja loomulikult on kõigil edasi võimalik valida juba  „päris"-ehk 1:10 võistlusklasside vahel.

Lisaks individuaalsele mõõduvõtule prooviti sel aastal esimest korda end ka võistkondlikus arvestuses järjkekorda panna- osales 9 klubi üle Eesti.

Kvalitatiivselt olid klubidest teistest mäekõrguselt üle „mägieestlased" Põlgastest ja keskeestlased Paide RC Teamist,  (Vinni mudelistid saavutasid kolmanda pjedestaalikoha). Kvantiteedilt olid aga ülekaalukad virumaalased: meil on tublid klubid Vinnis (Vinni Pajusti Gümnaasiumi juures RC Vinni Punn), Haljalas (Haljala RC), Kadrinas(Kadrina  RC),Rakveres Rakvere RC  ja tulevikutiim Väike-Maarjas. Neis klubides on palju perspektiivikaid noori, kes sel hooajal veel  suurtesse lahingutesse ei tormanud, kuid järgmisel hooajal teevad nad kindlasti ilma. 

Olgu siinkohal tänatud kõik need, kes nõu ja jõuga abiks olnud: alates abivalmis laspsevanematest ja lõpetades vastutulelike omavalitsusteni, kes laste hobi toetanud.  

Nüüd kolivad automudelistid õue. Sisehooaeg vahetub võistlustega vabas õhus: juba 1. juunil saab automudelismiga tutvust teha Väike- Maarjas Pandivere päeval ja Roelas Vinni valla päevadel.

Huvilised leiavad võistlussarja kohta lisainfot tahab veebilehelt www.vmrc.ee.

 

Korraldajate nimel,
Mart Pitsner  /Rakvere RC Hobikeksus
Bruno Vaher/ Väike-Maarja Mudelihall

Foto:

RC Juunior-liiga viimasel võistlusel Väike-Maarjas osales 8 länevirukat- (pildil vasakult paremale) Annes Ossi ja Henry Randoja Haljalast, Robin Jukka, Oliver Arder (Vinni RC), Romet Laurimäe ja Urmo Nagel (Kadrina RC), Rauno Vilu ja Caspar Kõrts Vinnist.  Rauno ja Caspar olid ka hooaja kokkuvõttes läänevirukatest parimad. Ja kõnekas fakt statistikas on ehk seegi, et Eesti meistrivõistluste sarjas ligi 40 osalejast  12 osales kõigil (!) etappidel. Läänevirukatest olid need „kõige-kõige pühendunumad" Annes, Henry, Oliver ja Rauno.