Varade publitseerija

« Tagasi

Haljala vallamajas avati Airin Lehesoo maalide näitus

Reedel, 10. mail avati Võsul vallamaja I korrusel Airin Lehesoo maalide näitus.

Airin elab üle 30 aasta Eisma külas. Ta kirjutab endast nii: Olen sündinud 1956.aastal Vorkuta linnas Venemaal. Minu vanemad sattusid sinna peale Eestist välja saatmist. Lätlannast ema ja soomlasest isa õpetasid mind järgima oma unistusi. Õppisin Moskvas Krupskoi Ülikoolis kunsti. Eestisse tulin 1986. aastal. Naudin merd, mis justkui embab mind ja viib endaga kaasa. Samuti meeldib mulle metsa salapära. Parimad maalid sünnivad tänu maguskurvale tujule.

Praegu on Airin pensionär, kuid enne seda töötas ta restauraatorina ja on abistanud Leila Pärtelpoega Sagadi, Palmse ja Rägavere mõisate taastamises.

Kohtumisel Võsu Meelespea seltsi liikmetega rääkis Airin huvitavalt oma elust Vorkutas, kus elab endiselt tema 88-aastane ema. „Elasime suurtes barakkides. Meie majas elasid eestlased, lätlased, leedukad, sakslased ja kreeklased. Kuidas kreeklased Venemaale sattusid, jäi meile mõistatuseks. Teises barakis elasid ukrainlased, valgevenelased ja venelased ja kolmandas ainult vene rahvusest inimesed. Kool oli lastel ühine ja see asus niinimetatud küla keskel. Koolis käis 17 rahvuse esindajaid. Barakkidest ühele poole jäi vangla ja teisele poole kaevandus, kus vangid tööl käisid. Hommikuti viidi neid tööle läbi küla. Viskasime neile leiba ja kartulit. Nemad meile vastu omavalmistatud puust mänguasju. Vahel saime selle eest valvuritelt ka võmmu kuklasse. Kuigi aeg oli raske ja täiskasvanud elasid seda väga raskelt üle, siis meie lastena elasime ikka oma elu. Veel praegugi saame iga viie aasta tagant oma endiste saatusekaaslastega kokku."

Kunstinäitus jääb avatuks suve lõpuni. Näitusele välja pandud maale on võimalik osta või tellida ka otse kunstnikult. Ostusoovi korral võtke ühendust telefonil 53468728 või e-maili teel airinlehesoo@hot.ee