Varade publitseerija

« Tagasi

Haljala Vallavalitsuses alustas tööd haridusjuhina Kristi Tomingas

Haljala vallas alustas tööd haridusjuht

Novembri keskel alustas tööd uus haridusjuht Kristi Tomingas.

Novembrist alates pole Haljala Vallavalitsuse struktuuris enam abivallavanema kohta, kes varajasemalt vastutas vallaüleselt haridus-, noorsoo-, kultuuri- ja sporditöö korraldamise eest. Asemele loodi haridusjuhi ametikoht. Tema vastutusalaks on haridus-, noorsoo, kultuuri- ja kommunikatsioonitöö korraldamine. Haljala Valla Spordikeskus ja Haljala Rahvamaja liikus struktuuris vallavanema alluvusse.

Ametisse asunud haridusjuht Kristi Tomingas on pärit Pärnumaalt. „Viimased 16 aastat olen seotud Võsuga, enne seda elasin 14 aastat Vergis," rääkis ta. „Vahepeal viis elu Viimsisse." Peres on kolm last, kaks vanemat tütart on oma peredega ja poeg õpib Võsu Koolis.

„Olen kohalikus omavalitsuses töötanud 22 aastat," jätkas ta. „Alustasin 1997. aastal Vihula vallasekretärina, 2008 viis elu Viimsi valda ja töötasin Viimsi Vallavalitsuses kokku 10 aastat, sellest viimased 6 aastat vallasekretärina. Viimase aasta panustasin Viru-Nigula Vallavalitsuse töösse."

Tomingase sõnul kaalus ta kandideerimist haridusjuhi kohale pikalt, kuid lõpuks sai otsustavaks teguriks tema soov panustada oma teadmiste ja oskustega koduvalla arengusse.

Tomingas leiab, et vaatamata haldusreformile on Haljala ikkagi väikevald ja meie väärtuseks on kaks tublit kooli ja lasteaed. 

„Olles nüüd teist nädalat ametis, siis täna on vara rääkida tulemustest, sest ametikoht on olnud täitmata pea pool aastat ja nüüd tuleb pooleliolevate teemadega tegelda," rääkis ta. „Minu jaoks on väljakutse suur ja see teebki kõik huvitavaks. „

Kristi Tomingase poole saab pöörduda meili teel kristi.tomingas@haljala.ee või helistada 52 987 92, lauatelefon 3258627