Varade publitseerija

« Tagasi

PRESSITEADE: Töövõimetoetuse kojukanne ei katke

Eesti Töötukassa teatab, et nendele vähenenud töövõimega inimestele, kellele on viidud toetused koju, saavad ka edaspidi toetuse kätte kirjakandjalt või postikullerilt, kojukannet ei peatata.  Kojukande saajaid on umbes 750.

Töötukassa juhatuse liige Erik Aas ütles, et politseid on viimastel päevadel teavitatud petuskeemist, kus kelm helistab pensionärile ning väidab, et viiruse tõttu pensioni kojukannet ei toimu ja petab sel ettekäändel välja pangaandmeid ja ligipääsusid. „Oleme suhelnud Eesti Postiga ja meil on kokkulepe, et nendele inimestele, kellele on viidud toetus koju, viiakse see koju ka edaspidi," kinnitas Aas.

Eesti Posti teeninduskanalite juhi Eve Vuksi sõnul on märtsikuu toetuste kojukanne on juba kuu alguses tehtud ning kõik inimesed on oma raha turvaliselt kätte saanud. „Eesti Posti tublid kirjakandjad ja postikullerid toovad toetused koju ka järgnevatel kuudel," ütles Vuks. „Muidugi teeme seda nii, et kaitsta nii oma töötajate kui klientide tervist, kasutades maksimaalselt isikukaitsevahendeid."

Töötukassa tuletab samas meelde, et juhul kui toetuse saaja soovib tänases situatsioonis saada kojukande asemel töövõimetoetust oma pangakontole, siis peaks ta esitama selleks töötukassale avalduse e-posti teel või tavaposti teel. 

Postiaadress: Lasnamäe 2; Tallinn 11412

E-post: info@tootukassa.ee