Varade publitseerija

« Tagasi

Võsu perearstikeskuse ruumiprobleemile otsitakse lahendust

Haljala Vallavolikogu andis möödunud aasta lõpus Vallavalitsusele ülesandeks osta "Eesti Posti" maja ning see seada Võsu perearstikekuseks korda. Peale ostusoovi edastamist otsustas Omniva AS, kellele see hoone kuulub, korraldada enampakkumise.

Veebiinfotunnis rääkis Haljala vallavanem Ivar Lilleberg, et Omnivast laekunud info põhjal osutus võitjaks keegi teine. "Seega Mere 63 hoonet me tänase seisuga soetamas ei ole."

Praeguses perearsti hoones plaanib suvel avada uksi uus söögiasutus, mis võib tekitada ebamugavust perearstile, " jätkas Lilleberg. "Olen pidanud kõnelusi praeguste ruumide omanikuga, kes on vallale teinud pakkumise. Pakkumine sisaldab: vee- ja kanalisatsiooni ümberehitamist, uue küttesüsteemi ehitamist, uute toalettruumide ehitamist, ventilatsiooni rajamine ning uue sissepääse tegemine maja otsast. Eeldatav valmimisaeg juuni 2020."

Vallavanem nentis, et selliste ümberehitustega kaasneks kindlasti ka rendihinna tõus.

Lilleberg märkis, et perearstikeskuse osas plaanitakse õige pea kokku kutsuda  koosolek vastava komisjoniga ja otsustatakse edaspidised sammud.

Haljala Vallavalitsuse korraldusega loodud ajutise komisjon liikmeteks on vallavanem Ivar Lilleberg, Margus Punane, Mirjam Kulla, Liina Heinvere, Virge Ong ja Tiia Laidla.