Varade publitseerija

« Tagasi

Haljala vallas sirgub suure potentsiaaliga maadleja

 
Poolteist aastat tagasi toimus Haljala võimlas esimene maadlustreening lastele. Teiste huviliste seas alustas toona ka praegu 11aastane Kahro Pallon, kes 2019/2020 hooajal on 15 võistluselt noppinud pjedestaalikohtasid 14 korral - nende seas ka Eesti Meistrivõistluste III koht.
 
Kahro Palloni enda sõnul tegeles ta enne maadlemist võrkpalliga, kuid kahtles, kas see ala talle ikka sobib - nii läkski ta maadlustrenni uudistama. Maadlemine hakkas talle nii meeldima, et täna treenib noormees 5 korda nädalas.
 
„Tänu maadlusele olen ma nüüd palju tugevam ja enesekindlam," arvas poiss ja nentis, et tänu maadlustreeningutele läheb tal ka koolis palju paremini. Kahro ema Janne Pallon nõustus pojaga.
 „Kui kellegi lapsel on käitumisega probleeme, siis kindlasti soovitan maadlemist," rääkis Janne. „Kahro oli hüperaktiivne laps, kuid kui ta hakkas suunama oma energiat maadlemisse, tekkisid muutused ka käitumises – ta muutus rahulikumaks ja tasakaalukamaks. Vähem tähtis pole ka see, et Kahro on kaotanud treeningute käigus 17 kg."
 
Ent kogu see lugu pole nii lihtne kui pealt paistab. „Järjepidevust peab olema," leidis Janne. „Esimese aasta vältel olin mina ikka see, kes iga kord sundis ja tuletas meelde. Nüüd on aga initsiatiiv pigem Kahro poolel."
 
„Terve meie pere elu keerleb maadlemise ümber," jätkas ta. „Kolm korda nädalas on treeningud Haljalas, kaks korda nädalas aga sõidame Kadrinasse trenni. Lisaks on väga sageli nädalavahetustel võistlused. Sellega kaasnevad muidugi ka kulutused, kuid õnneks oleme saanud vallavalitsuselt toetust."
 

Treeningutest

Oma maadlejakarjääri vältel on Kahro Pallon jõudnud juba treenida Soomes ja Itaalias, võistelda on ta saanud lisaks Eestile ka korduvalt Soomes, kuid tee on teda viinud ka Rootsi, Tšehhi ja Iisraeli. 
 
Janne sõnul saab see kõik toimuda vaid tänu nende aktiivsele treenerile. Nimelt treenib Haljala noori Marger Pormann, kes oma isa Valeri Pormanniga on viinud Kadrina laste seas maadlemise väga populaarseks. 
 
„Kadrinas on nimekirjas sadakond last," rääkis Marger Pormann. „Tänavu on kõige rohkem korraga trennis olnud 56 õpilast. Haljas käib praegu pidevalt kohal 6-7 last – mahub kindlasti veel juurde. Uued maadlushuvilised on oodatud uudistama ja meiega liituma igal ajal."
Haljala valla lastele on maadlustreeningud tasuta. Treeningud toimuvad igal esmaspäeval, teisipäeval ja neljapäeval algusega kell 15.15 Haljala võimlas.
 
Kahro osas jagus treeneril vaid kiidusõnu: „Poisil on annet - ta on kiiresti arenenud,"  märkis ta. „Saatsin ta pärast lühikest aega treenimist kohe ka võistlustulle, et ta saaks kogemusi. Kadrinas maadleb ta meestega. Ka meistrivõistlustel maadles endast vanematega."
 
Tulevikust rääkides leidis ta, et üks eesmärkidest võiks olla õppida Audenteses „Kahro puhul on see vast üks väiksematest eesmärkidest. Sinna on veel veidi aega."
 
Pormannil oli plaanis viia maadlejad mais Kreetale võistlustele, ka Itaalia oli päevakorral, kuid praeguse info valguses ei söanda keegi midagi konkreetset mõelda. 
 
„Muuhulgas jäi ära ka märtsi lõpus toimuva pidanud 2200 võistlejaga Euroopa suurim võistlus Tallinn Open," rääkis treener. „Meil oli väga hea meel, et Kahro võistlejate nimekirja pääses, seegi on juba taseme näitaja. Aga mis seal ikka, panustame siis rohkem treeningutele, kuigi ka siin on praegu piirangud – teha saab vaid jõu- ja vastupidavustreeninguid. Juhised annan õpilastele telefoni või interneti vahendusel."
 
Kõik, kes tunnevad, et soovivad maadlust toetada, siis praegu on selleks väga hea aeg. Caaro SK Treener Marger Pormanniga saab ühendust telefoninumbril 5189060, e-posti aadressil marger.pormann@gmail.com, FB: Caaro SK, Instagram: caarosk.