Varade publitseerija

« Tagasi

Töötukassa kutsub messile / Tulemas on Lääne-Virumaa töö- ja karjäärimess

16. aprillil kell 12.00 – 15.00 toimub Rakvere Spordikeskuses (Kastani 12, Rakvere linn) Lääne-Virumaa töö-ja karjäärimess, mille eesmärk on viia kokku tööandjad ja tööotsijad.

Mess toimub tänavu 7. korda, uksed avatakse külastajatele kell 12.00, mess lõpeb kella 15-ks. Üritust korraldavad Eesti Töötukassa, Europe Direct teabekeskus Lääne-Virumaa ja Lääne-Virumaa Noortekogu.

Spordikeskuse suurde saali koonduvad tööandjate esindajad, karjääriala, töötukassa koostööpartnerid ning koolide esindajad.

Tööandjatele on töö- ja karjäärimess on hea võimalus oma ettevõtet ning värbamistingimusi kohapeal tutvustada ning võimalike kandidaatidega silmast silma suhelda. Messile on oodatud tööandjad, kellel on pakkuda tööd kohe või lähitulevikus. Tööotsijate jaoks suurepärane võimalus suhelda otse tööandjatega ja uurida töötamise võimalusi ning tingimusi. Noored saavad uurida suvel töötamise võimalusi. Lisaks tööandjate ja töötamisvõimalustega tutvumiseks on hea uurida ka edasiõppimisvõimalusi otse koolide esindajatelt.

Väikeses saalis toimub messi ajal kaks ettekannet. Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula räägib sellest, kuidas lahendada töösuhtes esile kerkivaid probleeme tuginedes seadusele. Samuti räägib ta üle psühhosotsiaalse ohuteguri olemuse ning sellega seotud seadusest tulenevad õigused-kohustused.

Teise ettekande teeb Egert Milder, praktiseeriv ehitusinsener ja muusik, kes on ühtlasi ka tänavuse aasta Eesti Laulu finalist. Ta jagab oma inseneriks saamise teest kogemusi ning räägib sellest, kuidas saab karjääri kujundada just selles suunas. Egert lähtub oma ettekandes sellest, mida soovinuks ta teada 15 aastat tagasi, olles ise noor ja valikute ees.

Messil on eraldi karjääriala, kus on kohapeal karjääriinfospetsialistid ja karjäärinõustajad, kes jagavad abi ja nõuandeid CV koostamise ja kandideerimiste kohta üldiselt. Samuti on esindatud Lääne-Virumaa Noortekogu, kes tutvustab oma tegevusi ja noorte kaasamise võimalusi.

Messil osalemine on kõigile huvilistele tasuta. Töötukassa ootab messile nii töötuid, töötavaid inimesi, kui ka noori, kes otsivad suvetööd või õppimisvõimalusi.

Päeva juhib Tarvo Sõmer.

Info koondub aadressile www.toomess.ee, sinna tuleb ka info tööandjatest, koolidest ja koostööpartneritest, kes messil esindatud. Samuti on olemas Facebooki sündmus https://www.facebook.com/events/406867286840944/

Täiendavat infot messi kohta annab tööandjate konsultant Anu Tooming telefonil 326 0352 või anu.tooming@tootukassa.ee

--

Kristi Moldau; Eesti Töötukassa Lääne-Virumaa osakonna juhataja