« Tagasi

Haljala valla 2021. aasta kaasava eelarve hääletus

Kaasava eelarve taotluste menetlemise komisjoni otsusega esitati rahvahääletusele kolm ettepanekut:

1. Haljala-Tatruse terviseraja discgolfi rajad

2. Karepa kandi külade mõtiskluspaikade võrgustiku rajamine

3. Liikluskiiruse mõõdikute paigaldamine Võsule

Täpsustus: komisjon otsustas kolmanda ettepaneku suunata rahvahääletusele osaliselt. Ettepanekust võeti välja turvakaamerate paigaldamine, kuna see on otseselt kohaliku omavalitsuse ülesanne. Ettepaneku esitaja oli sellise muudatusega nõus.

Kaasava eelarve hääletus toimub 16. novembrist kuni 14. detsembrini valla veebilehel ja paberkandjal Haljala vallamajas (Mere tn 6, Võsu alevik) ning teenuskeskuses (Rakvere mnt 3, Haljala alevik).

Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased isikud, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Haljala vallas. Veebilehel hääletamiseks on vajalik ID-kaardi või mobiili-IDga sisselogimine.

Kaasava eelarve objektiks on Haljala vallaga seotud investeeringute tegemine, projektide elluviimine või ürituste korraldamine ning elluviidav peab pakkuma avalikku hüve, olema vallaruumis avalikus kasutuses ning selle teostamise tulemusel ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid valla järgnevate aastate eelarvetele. Samuti otsustas komisjon, et rahvahääletusele ei suunata ettepanekuid, mis on otseselt omavalitsuse ülesanded. Sellest lähtuvalt otsustas komisjon mitte esitada rahvahääletusele alljärgnevaid ettepanekuid:

1. Haljala aleviku keskuse roheala (Aia ja Põllu tn vaheline roheala)

2. Haljala kalmistu peavärav

3. Saviliiv kate ja tenniseväljaku piirid ning võrk Tahmaküla palliplatsile