« Tagasi

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineeritud üle poole miljoni inimese, Haljala vallas vaktsineeritud üle poole elanikkonnast

Pühapäeva lõuna ajal ületas Eestis COVID-19 vastu vaktsineeritute arv pool miljonit. Kokku on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 500 023 inimest, 296 428 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud. Täiskasvanud elanikkonnast on vaktsineeritud 46,3 protsenti, kõigist üle 70-aastastest inimestest on saanud vähemalt ühe kaitsesüsti 66,4 protsenti.

„Enam kui pool miljonit Eesti inimest on teinud terviseteadliku valiku ja otsustanud kaitsta vaktsineerimisega nii ennast kui teisi COVID-19 haiguse eest. Praegu on õige aeg enda vaktsineerimiseks, et saada enne sügist tõhusaim kaitse," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Iga inimene saab just vaktsineerides anda oma panuse, et oleksime koroonaviiruse kolmandale lainele vastu minnes võimalikult hästi ettevalmistatud. Nii kaitseme ka neid, kellel ei ole vaktsineerimine võimalik."

40-s omavalitsuses 79-st on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud enam kui pooled kõigist täisealistest. Kõige kõrgem on vaktsineerimisega hõlmatus Hiiumaal (65%), Ruhnus ja Kambja vallas (64%), Muhu vallas (63%), Kastre ja Saku vallas (58%), Vormsi, Kuusalu, Kiili, Luunja, Tartu vallas ja Tartu linnas (57%), Nõo, Otepää, Kihnu vallas (56%) ning Haljala vallas (55%).

Üle 70-aastaste vaktsineeritus vähemalt ühe doosiga on kõige kõrgem Hiiumaal (88%), Kihnus (86%), Rakvere vallas (85%), Kuusalu ja Viimsi vallas (84%), Saku, Kadrina, Rapla ja Türi vallas (83%), Muhu, Otepää, Lääne-Nigula, Jõgeva vallas (82%), Kehtna vallas (81%) ning Raasiku, Kose, Saue, Harku, Haljala, Kohila ja Tartu vallas (80%). Ida-Virumaal on vanemaealiste vaktsineeritus kõige kõrgem Toila vallas (66%) ja Alutaguse vallas (58%).

Haljala vallas on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud 7. juuni seisuga 56,36 protsenti täiskasvanud elanikest ehk koguni 2046 inimest, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 1240 inimesel. 
Koroonaviirusega võitlemise parimaks vahendiks on vaktsineerimine, mistõttu hea Haljala valla elanik, lase ennast võimalusel vaktsineerida ning aita kindlasti ka oma vanemaealised lähedased soovi korral vaktsineerima. Koos hoiame Eesti tervena!

Maakondade ja valdade lõikes on võimalik vaktsineerimisega hõlmatuse kasvu jälgida terviseameti koroonaviiruse andmestikus.

Käesoleval nädalal on Eestisse oodata esmaspäeval 45 630 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini ja reedel 8 400 doosi Moderna vaktsiini. Sellel nädalal lisandub digiregistratuuri enam kui 20 000 uut COVID-19 vaktsineerimise aega üle Eesti. Uued ajad avatakse 14. ja 21. juuniga algavatesse nädalatesse. Aja saab broneerida www.digilugu.ee  või riigi infotelefonil 1247. 

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee