« Tagasi

Võsu liivaskulptuuride ehitamine tuleb taas

11. juulil 2021 kell 11.00-16.00 on Võsu rannas toimumas taas üritus "Võsu Liivaskulptuurid". Lahemaa rahvuspargi sünnipäeva auks on taieste teemaks sel aastal "Seiklused Lahemaal".

Päevajuhiks on Jüri Muttika ja muusikaga loob head tuju Jon Arnold Mikiver. Iga aastaga on üritus kasvanud nii osalejate kui ka pealtvaatajate arvu poolest. Ilusa rannailmaga on oodata meisterdama rohkearvuliselt osalejaid ning uudistajaid veel enam. 

Võsu kultuurikalendris on Võsu Liivaskulptuuridel nüüdseks juba oma kindel koht. Tegemist on Lahemaa ainsa rannaga, kus regulaarselt liivaskulptuuride tegemises mõõtu võetakse ja küllap seetõttu oleme pälvinud ka suuremat tähelepanu. 

Aastate vältel on üritusel olnud mitmeid eri korraldajaid, 21-aastase ajaloo jooksul on ka mõni paus sisse tulnud. Nii juhtus ka 2020. aastal kui korraldamist takistas koroonaviirusega seotud olukord.

Liivaskulptuuride ehitamisel võisteldakse meeskonnaga. Taieseid hindab tuntud inimestest koosnev žürii, mille esimeheks on armastatud kunstnik Teet Suur, kes oma teostega on viinud Eesti maailmas pildile. Sel suvel ootame võistlema 30 või enam võistkonda (sõltuvalt väliüritustele kehtestatud piirangutest) ja autasustatud saab iga võistkond.