« Tagasi

Koroonaviiruse leviku risk tõusis kollasele tasemele

Eestis jaanipäeva eel rohelisele ehk madalale tasemele langenud koroonaviiruse leviku risk tõusis taas kollasele ehk keskmisele tasemele.

Kollane ohutase tähendab, et kogukonnas on nakkuskolded, kuid nakkus ei ole laialt levinud. Eeskätt on sellel riskitasemel oluline vältida riskirühmade nakatumist. Samuti tasub kõigil, kes pole seda veel teinud, end vaktsineerimisega viiruse eest kaitsta.

Neljaastmeline riskitasemete süsteem tuleneb ühiskonnaelu korraldamise kavast koroonaviiruse tingimustes. Rohelise, kollase, oranži ja punase värviga tähistatakse vastavalt madalat, keskmist, kõrget ja väga kõrget riskitaset. Iga riskitaseme puhul on välja pakutud ka võimalikud tegevused, kuidas iga inimene, asutus ja riik saab koroonaviiruse leviku piiramisele kaasa aidata.

Riskitaseme hindamisel arvestatakse viimase seitsme päeva keskmist nakatunute ja surmade arvu. Lisaks võetakse arvesse positiivsete testide määra, hospitaliseeritud inimeste arvu, haiglaravil viibivate ja juhitaval hingamisel olevate COVID-19 patsientide arvu ning 14 päeva tuvastamata nakkusteega nakatunute osakaalu kõigist nakatunutest. Riskitaseme vaatab valitsus üle korra nädalas ja see avalikustatakse veebilehel kriis.ee.

Ühiskonnaelu korraldamise kava kohaselt on mõõdikute näiduvahemikud ligikaudsed ega too automaatselt kaasa kindlaid piiravaid või toetavaid meetmeid. Mõõdikud ja nende näiduvahemikud vaadatakse valge raamatu kohaselt üle regulaarselt, arvestades epidemioloogilist olukorda ja vaktsineerimise edenemist.

Haljala vallas on 62,04 protsenti täisealisest elanikkonnast vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud. 17. juunist oodatakse vaktsineerima kõiki Eesti elanikke alates 12. eluaastast.

Kui Sina ei ole veel koroonaviiruse vastu ennast vaktsineerinud, siis 17. juulil on võimalik etteregistreerimiseta ennast Haljala vallas vaktsineerida Võsu rannaklubis kell 10-12 ja Haljala rahvamajas kell 13-15.

Vaktsineerimisega seotud info on koondatud veebilehele vaktsineeri.ee. Vaktsineerimisalast teavet saab küsida ka helistades infotelefonile 1247.