« Tagasi

Vallavalitsuse rahandusosakonnas alustasid tööd uued teenistujad

Fotol on Haljala valla uus raamatupidaja Johanna-Laurita Iljušin. Foto: Haljala vallavalitsus

Juuli lõpus alustasid Haljala vallavalitsuse rahandusosakonnas tööd Reet Keskküla ja Johanna-Laurita Iljušin.

26. juulil Haljala valla finantsjuhina tööd alustanud Reet Keskküla on lõpetanud Tartu Ülikooli ja saanud magistrikraadi ärijuhtimises finantsjuhtimise suunal. Avalikus sektoris on Reedal töökogemust alates 2001. aastast, mil ta alustas tööd Vihula vallavalitsuses pearaamatupidajana. Viimaseks töökohaks on tal Rakvere vallavalitsus, kus töötas pikalt finantsnõunikuna.

Valla uus finantsjuht sõnab, et kuna kodu asub tal Haljala vallas, siis see oli ka peamiseks ajendiks, miks ta finantsjuhi konkursil osaleda soovis. „Tundsin, et tahaksin oma koduvalla käekäiku panuse anda," sõnas Reet Keskküla ning lisas, et tööalaselt on uued väljakutsed alati head ja vajalikud.

Reet kommenteerib, et tema peamised tööülesanded ongi seotud rahandusosakonna juhtimisega ning valla eelarvega. Finantsjuht koordineerib valla eelarvete, lisaeelarvete ning eelarvestrateegia koostamist ja analüüsib eelarve täitmist.

Uue finantsjuhi suurim ootus tööle on, et koostöö oleks tulemuslik. „Soovin, et koostöö nii vallavalitsuse teenistujate, hallatavate asutuste kui ka volikoguga oleks töine ja et sellel koostööl oleks valla jaoks positiivne tulem," sõnas Reet Keskküla ning lisas, et loodab tänu finantsvaldkonna tulemuslikule tööle toetada kogu valla arengut.

Finantsjuht Reet Keskküla sõnab, et mais avalikuks tulnud vallaraha omastamise juhtum on kahetsusväärne. „Peame rõhku panema protseduurireeglite muutmisele ning riskide maandamisele. Osakond peab töötama selliselt, et töölõigud on teenistujate vahel jagatud, sest nii välistame selliste olukordade tekkimise," sõnas finantsjuht, kelle soov on rahandusosakonna töös kasutada veelgi enam infotehnoloogilisi vahendeid, et tööprotsesse kiirendada. „Mõtteid on palju, mida ja kuidas teha, kuid asjatult rapsima ei tasu hakata. Elan veidi sisse, sõnastan konkreetsed plaanid ning siis hakkame muudatusi ellu viima".

Reeda lemmikhobiks on kriminaalromaanide lugemine ning vaba aega sisutavad peamiselt lapselapsed.

 

Haljala vallavalitsuse raamatupidaja teenistuskohal töötab alates 26. juulist Johanna-Laurita Iljušin.

Johanna-Laurita on omandanud kõrghariduse Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudis majandusarvestuse erialal. Varasemat töökogemust on noorel neiul eri valdkondadest, kuid raamatupidamise valdkonnas on see esmane tähtajatu töökogemus.

Haljala valla raamatupidaja Johanna-Laurita sõnas, et otsustas konkursil osaleda, kuna kooliõpingute ajal tekkis tal soov töötada avalikus sektoris.  „Töö kohalikus omavalitsuses tundub ääretult huvitav ja vastutusrikas. Konkursikuulutust nähes leidsin, et see oleks põnev väljakutse ning seetõttu ka kandideerisin," sõnas noor vallavalitsuse teenistuja ning lubas, et kasutab koolis saadud teadmisi parimal viisil ning proovib kohaliku omavalitsuse süsteemi kiirelt selgeks saada.

Raamatupidaja peamised tööülesanded on müügiarvete koostamine, maksekorralduste vormistamine, kassa- ja pangaoperatsioonide arvestuse pidamine ning palgaarvestuse teostamine.

Uuelt töökohalt ootab Johanna-Laurita, et temast oleks vallavalitsuse ja hallatavate asutuste töötajatele kasu ja et koostöö omavahel sujuks. „Mul on hea meel olla osa Haljala vallavalitsuse meeskonnast ja anda seeläbi oma panus Haljala valda," sõnas Johanna-Laurita.

Vaba aega sisustab uus raamatupidaja tervisesporti tehes. „Mulle meeldib jooksmas käia ja jõusaalis trenni teha. Sportimise kõrvalt püüan võimalikult palju ka raamatuid lugeda," sõnas Johanna-Laurita Iljušin.

 

Tervitame vallavalitsuse meeskonna poolt uusi kolleege ning soovime neile tööalaselt palju edu!

 

Haljala vallavalitsuse rahandusosakonna kontaktid:

Reet Keskküla

Finantsjuht

Tel 5787 7875

e-post reet.keskkyla@haljala.ee

 

Johanna-Laurita Iljušin

Raamatupidaja

Tel 5646 3173

e-post johannalaurita.iljusin@haljala.ee

Rahandusosakond töötab Haljala teenuskeskuses.