« Tagasi

Raamatukogude aastal osaleb üle 800 raamatukogu

Üle 800 rahva-, kooli- ja teadusraamatukogu osalevad tänavu toimuval raamatukogude aastal, mille jooksul tutvustatakse nende muutuvat rolli. Iga teine Eesti elanik kasutab raamatukogude teenuseid ja aastas tehakse üle 13 miljoni laenutuse.

Teema-aasta projektijuht Liina Valdre ütles, et aasta jooksul avatakse raamatukogude neli aspekti. "Esimesel kolmel kuul on raamatukogud fookuses kui kirjanduse ja kultuurikeskused, seejärel kolme kuu jooksul kogukonnakeskustena," ütles Valdre. "Suvel plaanime raamatukogud panna ratastele ja tulla rahva sekka ning aasta viimased kolm kuud otsime vastust küsimusele, milline saab olema raamatukogude tulevik." 

Teema-aasta avatakse 12. jaanuari keskpäeval üle Eesti raamatukogudes. Aasta kuulutatakse avatuks Viljandimaal Tarvastu raamatukogus, mis on kõige kauem järjepidevalt tegutsenud rahvaraamatukogu Eestis. 

Haljala Vallaraamatukogu võtab raamatukogude aastast kindlasti osa ning juba praegu tehakse plaane, kuidas teema-aastat tähistada. Informatsiooni jagatakse vallaelanikega esimesel võimalusel.

Eestis tegutseb 2020. aasta andmetel 871 raamatukogu, millest 521 on rahvaraamatukogu, 315 kooliraamatukogu ja 39 teadus – ja erialaraamatukogu. Iga teine Eesti elanik on raamatukogu lugeja ja aastas tehakse 13 miljonit laenutust ning ligi 7 miljonit raamatukogu külastust ja üle 8 miljoni virtuaalkülastust.

Raamatukogude aasta veebileht https://www.raamatukogudeaasta.ee avatakse 12. jaanuaril ja see hakkab koondama kõiki aasta raames toimuvaid sündmusi ning ettevõtmisi. 

 

Hoia Haljala valla raamatukogude tegemistel silm peal: veebilehekülg ja Facebook