« Tagasi

Haljala valla sotsiaalteenistus kutsub eakaid suvisele väljasõidule!

Haljala vallavalitsuse sotsiaalteenistus on korraldamas eakamatele vallaelanikele suvist väljasõitu Ida-Vidzeme-sse (Lätti). Väljasõit toimub 29.-30. juuni 2022. Ühele inimese maksumus on 100 eurot. Osalemissoovist tuleb teada anda Haljala valla sotsiaaltööspetsialist Urve Vogtile (tel 5656 6931, e-post urve.vogt@haljala.ee).

 

Haljala valla sotsiaaltööspetsialist Urve Vogt selgitab, milline väljasõidu kava välja näeb: 

1. päev: Väljasõit Aasperest kell 7.45, Haljalast kell 8, läbime Tartu ja Võru.

Kell 11.15 paiku jõuame Läti piirile, (Paganamaa vaatetorni) Krabi lähedal. Seejärel ületame Läti piiri ja sõidame põlisesse Eesti külla Kornetisse, kus kell 12.15 käime Drusku linnamäel (246 m), siis ronime järgmisesse uhkesse vaatetorni. Kell 13.15 paiku tutvume väikese muuseumiga ja lõunatame rahvamajas ning kuuleme (loodetavasti eesti keeles) piirkonna elust ja ajaloost. Siis läbime maalilise kõrgustiku, "Läti Haanja" ja põikame Läti II tipu Delinkalnsi (272 m) suusanõlvale (taas vaatetorn?) ning sõidame Marinkalnsi kaudu)

Aluksnesse, kus kell 15 paiku külastame lossimuuseumi, käime kaunis kirikus ja Glücki majas, jalutame järvesaarele (linnusevaremed ja uus rannapark), kus on hea supelrand ning edasi põnevale Templimäele. Kell 17.45 sõidame Murnieki lähistele, kus kell 18 tutvume põneva Ate talumuuseumiga ning ca 19.30 majutume Ludza järve ääres kenasse Vonadzini puhkekeskusesse, kus kell 20 on õhtusöök ja hea suplusvõimalus.

 

2. päev: pärast hommiksööki kell 9 sõidame tutvuma huvitava Stameriena mõisa ja kauni õigeusukirikuga, kella 11-ks jõuame Gulbenesse, kus näeme toimivat kitsarööpmelist aururongi, uhket jaamahoonet, lossivaret, suurde tallikompleksi rajatud hotelli ja parki. Kell 12.30 paiku tutvume Läti uhkeima, Cesvaine mõisaga, näeme uhket kirikut (lähedal Nesaule mägi 284m) ja kell 14 lõunatame samas külas. Kell 15.15 jõuame Virane kaudu Lizumsisse, kus külastame maiustustevabriku müügipunkti, kust saab põnevaid Läti tooteid kaasa osta ja näeme uhket, torniga mõisakooli. Kell 16.15 tutvume kauni Velena kirikuga ja jätkame kenasse Smiltene linnakesse, kus kell 17.15 teeme poepeatuse keskväljakul ja jalutame. Seejärel kell 18 asume koduteele läbi Valga, Külitse-Ilmatsalu ja Puurmani-Siimusti, Haljalasse jõuame hiljemalt kell 22. Reisi pikkus Aasperest ca 740 km

 

Lisainfo ja osalemissoov:

Urve Vogt

Haljala valla sotsiaaltööspetsialist

tel 5656 6931

e-post urve.vogt@haljala.ee