« Tagasi

Haljala vald võttis kasutusele taotluste esitamise e-keskkonna

Haljala vallavalitsus

 

7. august 2022

 

Alates augustist on Haljala vallavalitsus võtnud kasutusele taotluste esitamise e-keskkonna Spoku. Spoku on taotluste vastuvõtu ja menetlemise süsteem kohalikule omavalitsusele ning iseteeninduskeskkond elanikule.

Keskkonna kasutusele võtmisega soovitakse lihtsustada taotluste esitamist ning kiirendada ametnike tööd taotluste menetlemisel. Ühtlasi võimaldab Spoku keskkond taotlejal jälgida iseteeninduskeskkonnas esitatud taotluse hetkeseisu.

Haljala valla IT arendusspetsialist Alexey Demin sõnas, et koos Haljala vallaga kasutab Eestis Spoku iseteeninduskeskkonda 39 omavalitsust: „Spoku iseteeninduskeskkonna kasutusele võtmisega lihtsustamine elanike jaoks vallavalitsusele taotluste esitamist. Spoku liidestub mitmete registritega, mistõttu on taotlust esitades osa lahtreid juba eeltäidetud," selgitab Demin ning lisab, et keskkonda sisselogimine on mugav ning selleks saab kasutada nii ID-kaarti, mobiili-ID-d kui ka Smart-ID-d.

Käesoleval hetkel on Spokus võimalik vallavalitsusele esitada üle 30 erineva taotluse. Spoku kasutuselevõtmine ei tähenda, et vallavalitsusele enam paberkandjal ja e-posti teel taotlusi esitada ei saaks. Jätkuvalt võtab Haljala vallavalitsus taotlusi vastu ka paberkandjal ning e-posti teel, kuid arvestades Spoku kasutajamugavust soovitame taotluste esitamisel kasutada iseteeninduskeskkonda.

Iseteeninduskeskkonda pääseb veebiaadressilt iseteenindus.haljala.ee. Viited e-keskkonnale on leitavad ka Haljala valla veebilehelt www.haljala.ee.

 

Teate edastas:

Kent Kerner

Haljala valla kommunikatsioonispetsialist

tel 5194 7655

e-post kent.kerner@haljala.ee