« Tagasi

MTÜ Vainupea küla selts esitleb: fotokonkurss ”Lahemaa lummuses 2023"

MTÜ Vainupea küla selts korraldab Vainupea küla 440 juubeliaasta ja Vainupea kabeli 130 juubeliaasta raames 2023. aastal koostöös tippfotograafidega esmakordselt rahvusvahelise fotokonkursi täiskasvanutele ja noortele. 

"Lahemaa rahvuspargi idapoolseima külana soovib MTÜ Vainupea küla selts tuua rohkem tähelepanu meie rahvuspargi olemusele, võimalustele ja ilule. Sooviga olla fotograafide jaoks alguspunktiks Lahemaa rahvuspargi lõpututel metsaradadel ja randadel, algatab Vainupea küla selts fotokonkursi "Lahemaa lummuses 2023", sõnas külaseltsi juhatuse liige Jaanus Nuutre.

"Eestimaa mereäärseima pühakojaga õnnistatud Vainupea küla pakub suvitamisrõõmu paljudele kodumaistele ja rahvusvahelistele külalistele. Üheskoos kaunite liivarandade, vaatamisväärsuste ja Lahemaa rahvuspargiga pakub Vainupea küla aastaringselt toimuvaid kontserte jt sündmusi ja ka majutusvõimalusi. See teeb Vainupea küla üheks ainulaadseimaks paigaks kogu Põhja-Eestis", jätkas Nuutre.

Fotokonkursile "Lahemaa lummuses 2023" on osalema oodatud kõik fotograafia huvilised üle maailma - nii professionaalid, harrastajad, noored kui ka juba kogenenumad, et jäädvustada pildis kaunist Vainupea küla ja meie rahvuslikku aaret Lahemaa rahvusparki.

Kategooriad: Täiskasvanud ja noored (kuni 18.a k.a)

Vabalt valitavad teemad: 1. Lahemaa lumm 2. Vainupea vaib

Auhinnafond: Täiskasvanud 1000€ / Noored 500€

Konkursi periood: 09.01.2023 - 02.07.2023

Võitjate autasustamine ja näituse avamine toimub 22.07.2023 Vainupea kabelis.

Rahalise auhinna saavad kahe kategooria parimad tööd. Eriahindadega saavad tunnustatud teisedki žürii poolt äramärgitud tööd. Ühtlasi valib žürii 10 parimat fotot rändnäitusele, mille alguspunkt on Vainupea kabel.

Fotokonkursi "Lahemaa lummuses 2023" žüriisse kuuluvad: 

külaseltsi juhatuse liikmed Jaanus Nuutre ja Valdek Haugas ning tippfotograafid Remo Savisaar, Renee Altrov ja Hele-Mai Alamaa.

Vainupea elanik Jaanus Nuutre on Eesti näitleja ja lavastaja ning Teater Nuutrum juht. Tema vanaisa Peeter Tooming oli tunnustatud Eesti fotograaf, pälvinud AFIAP* kuldmedali, mitmete fotoraamatute autor ja fotorühmituse STODOM* asutajaliige. Peeter Tooming elas ja suvitas alates 1981. aastast kuni oma surmani Vainupea külas. 

Valdek Haugas on Vainupea püsielanik. Tegutsev väikeettevõtja, Viru Rotary klubi president, motospordi harrastaja ja aktiivne kogukonna liige. Üks idee algatajatest.

Remo Savisaar on rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograaf, loodusgiid ja fotokoolitaja, kes on pildistanud Eesti loodust ligi 18 aastat.

Ta on kirjutanud ja fotodega illustreerinud kokku üle saja loodus- ning fototeemalise artikli. Tema fotosid ja fotolugusid on avaldatud erinevates ajakirjades (sh National Geographic). Remo on olnud paljude fotokonkurside žüriis, ta peab regulaarselt loenguid loodusest, loodusfotost ja teeb fotokoolitusi.

Hele-Mai Alamaa on fotograaf ja suur loodusesõber. Pool oma elust on ta töötanud moe-, naiste-, pere- ja toiduajakirjades. 

Viimasel ajal on Hele-Mai liikunud rohkem toiduradadele ja on suur õues kokkamise entusiast. Ta on pildistanud ja andnud välja ka riiulitäie kokaraamatuid, ühe neist siitsamast Lahemaa servast, Vainupea külast.

Renee Altrov on sünnist saati Lahemaa Rahvuspargis suvitanud ja talvitanud, ta on vabakutseline reklaami ja portreefotograaf. Tema töid on publitseerinud muuhulgas New York Times, Breves Magazine ja Eclectic.

Info ja võistlustööde nõuded: www.vainupea.ee/konkurss

Kontakt: Jaanus Nuutre, konkurss.vainupea@gmail.com

 

*AFIAP kuldmedal on rahvusvahelise fotograafia föderatsiooni kõrgeim võimalik autasu.

 

* STODOM on fotograafide rühmitus, kes viis eesti fotokunsti kohaliku ja välismaa publikuni. STODOM sai alguse 1964. aastal, kui grupp ärksaid fotograafe end riiklikest fotoklubidest eraldas. Tollases Nõukogude Liidus lõid esimese loomingulise koosluse Kalju Suur, Peeter Tooming, Andrei Dobrovolski, Tatjana (Dobrovolskaja) Putnik, Rein Maran ja Boris Mäemets, hiljem ka Peep Puks ja Tõnu Tormis. STODOM oli rühmitus, kes tutvustas enda loomingu kõrval ka autoreid mujalt maailmast, vahendas näituseid, korraldas teledebatte, avaldas artikleid meedias ning andis välja fotoraamatu "Läbi linna" (1967). 1966 aastal toimunud näitusega „Maal. Graafika. Foto." viidi Eestis esmakordselt fotokunst maali ja graafikaga samale tasemele. Fotogrupi esimene fotode näitusmüük Eestis toimus detsembris 1972. Samuti mitmed fotonäitused Eestis, Nõukogude liidus ja läänemaailmas. Viimane retrospektiivne näitus toimus Fotomuuseumis 1994ndal aastal.