« Tagasi

Haljala vallavolikogu otsustas üheks aastaks vähendada endale makstavaid tasusid

Haljala vallavalitsus

Pressiteade

21. november 2023

 

21. novembril toimunud Haljala vallavolikogu istungi päevakorras oli punktina arutamiseks volikogu esimehe poolt algatatud eelnõu, mis leidis volinike ühehäälse toetuse. See tähendab, et üheks aastaks vähenevad volikogu, vallavalitsuse ja volikogu alatiste komisjonide liikmetele makstavad tasud.

Tasude vähendamise ettepaneku teinud Haljala vallavolikogu esimees Veiko Veiert selgitas, et sellise ettepaneku ajendiks oli majanduslik olukord ja valla finantsvõimekus: „Prognooside kohaselt saab 2024. aasta olema Haljala vallale rahalises mõttes üks lähiaja keerulisemaid ning seetõttu tundus kohane tasusid üheks aastaks ka vähendada, et veidigi rahalist koormat kergendada," selgitas volikogu esimees.

Tasude vähendamine puudutab volikogu esimeest ja aseesimeest, volikogu liikmeid, volikogu komisjonide esimehi ja nende liikmeid ning vallavalitsuse kui täitevorgani liikmeid. Volikogu esimehe ja aseesimehe tasud vähenevad üheks aastaks 20 protsendi võrra ning teiste puhul on tasude vähenemine 50 protsenti.

Volikogu esimees sõnas, et mitmed teenused on viimase aasta jooksul muutunud vallaelanikele tasuliseks või on tasud varasemast suuremal määral tõusnud: „Valla finantsvõimekus on oluliselt vähenenud ning seetõttu on tulnud volikogul ja vallavalitsusel langetada keerulisi otsuseid ning kärpimise teel ohjata valla kulusid. Selles võtmes on samuti oluline, et volikogu ja valitsuse liikmed oma tasude vähendamisega järgmiseks aastaks teatud mõttes solidaarsust väljendavad.".

Tasude vähendamine toimub üheks aastaks. Tasud tõusevad automaatselt 2022. aastal kehtestatud tasemele 2025. aastal. Volikogu tänase otsusega on rahaline kokkuhoid 2024. aastal suurusjärgus 30 000 eurot koos maksudega.

 

Lisainfo:

Veiko Veiert

Haljala Vallavolikogu esimees

Tel 516 7185

 

Teate edastas:

Kent Kerner

Haljala valla arendus- ja kommunikatsioonijuht

Tel 5194 7655