« Tagasi

Lääne-Virumaa on edaspidi #virupärane

25. jaanuaril tutvustati Rakvere linnavalitsuse valges saalis Lääne-Virumaa brändi ja kohaturundusstrateegiat, mille missiooniks on muuta maakond mitte ainult märgatavaks, vaid ka vastupandamatuks sihtkohaks turistidele, ettevõtjatele ja elanikele.

Lääne-Virumaa on salapärane ja vääris enda väljendamiseks omapärast lahendust, kohanimest sai omadussõna, iseloomustas disainiagentuur Velvet Lääne-Virumaad. „Selles sõnas #virupärane väljendub iseloom, uhkus ja erilisus. Selles on lubadus pakkuda tavalisest erinevaid elamusi ja kogemusi. See kirjeldab enesetunnet, mida leida iseendas, kui külastad maakonda," selgitas Maris Teder disainiagentuurist Velvet. Kui igas Eestimaa paigas on nii mõndagi, mida imetleda, pole kuskil mujal nii rikkalikult erinevaid elamusi koos – see oli lähtepunktiks Lääne-Virumaa visuaalide loomisel.

Ühtse turundusstrateegia ja brändi eesmärk on, et oleksime Lääne-Virumaana sidus tervik. Meie elurikas looduskeskkond oleks silmapaistev, oleksime moodsad ja aktiivsed, samas austame traditsioone, väärtustame ettevõtlikkust ja loomingut – oleksime ankrupaik eneseteostuseks.

Haljala vallavanema Anti Puusepa hinnangul oli omavalitsuste jaoks oluline, et kohaturundus toetuks kolmele sambale – elanikud, ettevõtjad ja turistid. „Maakonna arenguks tuleb kõiki kolme valdkonda edendada, pildis hoida ja meie virupäraseid väärtusi teistega jagada," sõnas ta.

"Meie turvaline keskkond, looduskaunid maastikud ja toetav kogukond teevad Lääne-Virumaa atraktiivseks nii püsivatele elanikele kui ka uutele ettevõtjatele. Siin on koht nii neile, kes on siin sündinud, kui ka uutele ettevõtjatele," jagas mõtteid Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevjuht Sven Hõbemägi.

Kohaturundusstrateegia on välja töötatud koostöös kohalike omavalitsustega, peegeldades maakonna pikaajalist visiooni ning lähtudes maakonna arengukava dokumentidest. Koostööd tehti disainiagentuuriga Velvet.

Kõik – kohalikud, külalised, ettevõtjad ja Lääne-Virumaa sõbrad – on oodatud aktiivselt kasutama #virupärane jagades sotsiaalmeedias ilusaid paiku ja ehedaid hetki teistega. Info selle kohta, et mis moel ja viisil on võimalik kasutada loodud visuaale, avaldatakse peagi. Seniks aga – teeme Lääne-Virumaa suuremaks ja nähtavaks hashtag-iga #virupärane!

 

Kent Kerner

Haljala valla kommunikatsioonijuht