Võsu supelrand

Tutvustus

Võsul, Lahemaa rahvuspargis asub siinsete puhkajate üks lemmikuid liivarandu, mis kuulub Puhka Eestis turisiminfo veebikeskkonna hinnangul TOP 10 parima Eesti ranna hulka. Rannas on vetelpääste, riietuskabiinid, WC ja dušš. Aktiivsed puhkajad saavad mängida erinevaid pallimänge või treenida välijõusaalis, lapsed kiikuda ja läheduses mänguväljakul mängida. Suuremaid lapsi ootab pump track rulluiskude ja BMX-ratastega katsetamiseks.

Suvehooajal saab rannast ka karastusjooke ja suupisteid osta. Lähimad söögikohad ja kauplus asuvad Võsu alevikus, paarsada meetrit rannast.

Hea teada: rannas levib traadita internet (WiFi).

Rannas harrastatakse purjelaua sõitu. Supluskohas on lubatud kasutada sõudepaate. Mootorpaatidega on lubatud sõita Käsmu lahel kuid mitte lähemale kui 150 m ujumistsoonile. Autoga ei ole lubatud randa sõita, parkla asub 150 m kaugusel merest.

Võsu rannas on keelatud lemmikloomadega viibimine, prügi maha panemine ja lõkke tegemine.

 

Kui soe on Võsu rannas vesi? Milline on sealne rannailm? Vaata seda SIIT.

 

Asukoht

Võsu supelrand asub Võsu alevikus Lääne-Virumaal. 

 

 

Parkimine

Rannaala vahetuses läheduses asub üle 150-kohaline tasuta parkla, kus saavad parkida nii sõiduautod kui ka mõned bussid. Teised parkimiskohad jäävad Võsu alevikku. 

Oluline teada: Mere tänava (Võsu peatänava) ääres, kus teele on kantud kollane joon, ei ole parkimine lubatud, kuna sinna pargitud autod takistavad jalakäijate ning teiste autode sujuvat liikumist.

 

 

Suplusvee kvaliteet

Vastavalt veeseaduse § 92 lõikele 1 ning § 250 lõigetele 1 ja 3 teostab riiklikku järelevalvet suplusvee valdkonnas Terviseamet, mis kogub ja töötleb andmeid suplusvee kvaliteedinõuetele vastavuse kohta.

2024. aastal kvalifitseeriti Võsu ranna suplusvee kvaliteet klassi VÄGA HEA. Tutvu suplusvee kvaliteediga seotud andmetega Terviseameti veebilehel.

 

 

Rannavalvuri kontakt

Priit Pähklamäe

telefon +372 5649 6760

Ranna valdaja kontakt

5.10.23

Haljala vallavalitsus

tel 325 8630, 510 6244

e-post haljala@haljala.ee

 

majanduskeskuse juht Avo Bergström (rannarajatised, heakord)

tel 5621 7200

e-post avo.bergstrom@haljala.ee

 

keskkonnaspetsialist Lea Mägi (suplusvee kvaliteet)

tel 5669 4496

e-post lea.magi@haljala.ee

 

arendus- ja kommunikatsioonijuht Kent Kerner (ürituste korraldamine Võsu rannas)

tel 5194 7655

e-post kent.kerner@haljala.ee

Toimetaja: KENT KERNER