Peeter Toominga nimeline fotokonkurss tuleb taas

9.10.19

Nii nagu 1999. aastast kombeks saanud, antakse igal paaritul aastal Haljala vallas välja Peeter Toominga nimeline fotopreemia. Preemia väljaandmisega propageeritakse fotoloomingut ja tunnustatakse valdkonna edendajaid.

Sel aastal on fotokonkursi teemaks Carl Sarapi ja Peeter Toominga jälgedes aastal 2019. Konkursile on oodatud fotoalbumist „55 aastat hiljem. Virumaa" üheksast erinevast kohast tehtud uued ülesvõtted.

Konkurss on ühtaegu nii uuenduslik kui ka nostalgiasse kalduv. Uuenduslik, kuna esmakordselt on lubatud kogu fototöötluse ampluaa oma hiilguses. Ajaloolist mõõdet lisavad 1937. ja 1992. aastal Carl Sarapi ja Peeter Toominga fotojäädvustused, mis on konkursitööde lähtematerjaliks.

Samuti ärgitame konkursiga fotohuvilisi liikuma. Fotojaht viib huvilised üle Virumaa üheksasse erinevasse paika, kus taas ülesvõtmist ootab 12 Sarapi ja Toominga poolt jäädvustatud kaunist või huvitavat paika.

Fotod tuleb esitada 8. novembriks 2019 digitaalselt e-posti aadressil haljala@haljala.ee märgusõnaga „Fotokonkurss".

Fotodele lisada autori ja esitaja täpne nimi, aadress, telefon ja e-posti aadress. Fotodele esitatavad tingimused: resolutsioon 300 dpi, suurus mitte väiksem kui 2480 x 1795 pikslit, JPG/JPEG formaadis. Igasugune fototöötlus on lubatud ja teretulnud. Iga konkursil osaleja võib esitada kuni 5 pilti. Haljala vallavalitsus jätab endale õiguse kasutada konkursil auhinnatud fotosid Haljala valla ja Peeter Toomingaga seotud väljaannetes mittekommertslikel eesmärkidel.

Konkursitöid hindab viieliikmeline konkursikomisjon koosseisus Jaan Künnap, Avo Seidelberg, Ain Liiva, Enar Essenson ja Maiga Parksepp. Fotokonkursi auhinnafondi suuruseks on 500 eurot.

Fotoalbumi „55 aastat hiljem. Virumaa" eeskujul valmib näitus, kus Toominga ja Sarapi fotodele on lisatud foto samast kohast/objektist aastal 2019.

Fotokonkursi lähtematerjal on kättesaadav aadressil http://bit.do/fotojaht

Toimetaja: KATRIN KIVI