Hübriidpargi eriplaneering

 

Kohaliku omavalitsuse eriplaneeringust üldiselt

Kohaliku omavalitsuse eriplaneering on üldplaneeringut ja detailplaneeringut ühes menetluses ühendav planeering, mille ülesandeks on oluliste ruumiliste mõjuga ehitiste planeerimine, kui sellise ehitise asukoht ei ole üldplaneeringus määratud. Vabariigi Valitsus on kehtestanud olulise ruumilise mõjuga ehitiste nimekirja.

Kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu menetlus koosneb kahest osast: ehitise püstitamiseks sobivaima asukoha valik ning sobivaimasse asukohta detailse lahenduse koostamisest. Asukohavaliku koostamisel tuleb kaaluda mitut erinevat alternatiivi. Eriplaneeringu detailse lahenduse koostamisel määratakse püstitatava ehitise ehitusõigus ning lahendatakse muud detailplaneeringutele seatud ülesanded, mis on ehitise kavandatavas asukohas asjakohased, näiteks tehnovõrkude asukoha määramine või erinevate keskkonnatingimusi tagavate nõuete seadmine.

Loe eriplaneeringust ja sellega seonduvast pikemalt: www.planeerimine.ee.

 

(27.11.2024) Teade Haljala valla lääneosa hübriidpargi ja selle toimimiseks vajaliku taristu kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamise kohta

Haljala Vallavolikogu 19.11.2024 otsusega nr 140 algatas Haljala valla lääneosa hübriidpargi kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu (edaspidi KOV EP) ja keskkonnamõju strateegilise hindamise (edaspidi KSH) koos vajalike uuringute läbiviimisega tuule- ja päikeseenergia hübriidpargi ning selle toimimiseks vajaliku taristu kavandamiseks.

KOV EP koostamise eesmärk on valida tuulikute, päikesepaneelide ja nende toimimiseks vajaliku taristu püstitamiseks sobivaimad asukohad planeeringualal (asukoha eelvaliku koostamine) ning seejärel määrata valitud asukohtades ehitusõigus ja lahendada muud planeerimisseaduse (PlanS) § 126 lõikes 1 nimetatud asjakohased ülesanded (detailse lahenduse koostamine). Asukoha eelvaliku teostamisel lähtutakse keskkonnatingimustest ja -piirangutest ning kavandatava tegevuse keskkonnamõjust, asustuse paiknemisest, kohalikest huvidest ja väärtustest, hübriidpargi püstitamise tehnilistest ja majanduslikest eeldustest ning teistest asjakohastest kriteeriumidest, mida tuleb arvesse võtta sobivate alade valikul. Hübriidpargi rajamiseks sobiv ala peab arvestama erinevate kehtivate väärtuste ja piirangutega, kuid olema ka sobilik ja tasuv.

Planeeringuala hõlmab ca 87 km2 suurust maa-ala Haljala valla lääneosas. Planeeringuala piirneb hetkel menetluses oleva Haljala valla KOV EP ja Kadrina vallaga ning jääb 500 m kaugusele Lahemaa rahvuspargi piirist.

KOV EP ja KSH koostamise algataja ja kehtestaja on Haljala Vallavolikogu (Tallinna mnt 13, Haljala alevik, 45301 Haljala vald, e-post: haljala@haljala.ee). KOV EP koostamise ja KSH läbiviimise korraldaja on Haljala Vallavalitsus (Tallinna mnt 13, Haljala alevik, 45301 Haljala vald, e-post: haljala@haljala.ee). Algatatud KOV EP koostaja ja KSH läbiviija leidmiseks viiakse läbi vastav hankemenetlus.

KOV EP ja KSH algatamise otsusega on võimalik tutvuda Haljala vallamajas (aadressil Tallinna mnt 13, Haljala alevik, Haljala vald) ja Võsu teenuskeskuses (Mere tn 6, Võsu alevik, Haljala vald) asutuste lahtiolekuaegadel ning Haljala valla veebilehel www.haljala.ee/hubriidpargi-eriplaneering.

Kõigil isikutel ja asutustel on võimalik soovi korral olla planeeringumenetlusse kaasatud, saates oma sooviavalduse kirjalikult e-posti aadressil: haljala@haljala.ee.

 

(21.09.2024) Teade kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu algatamise taotlusest Haljala vallas

Haljala vallavalitsus teatab planeerimisseaduse (PlanS) § 96 lõike 3¹ alusel, et Wiru Wind OÜ (reg kood 17000613) esitas meile 22.08.2024 kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu (KOV EP) algatamise taotluse. Taotlus on registreeritud Haljala vallavalitsuse dokumendiregistris nr 7-1/108-1.

Teavitus on leitav siit.