Varade publitseerija

« Tagasi

2019. aasta muudatused seoses maamaksuga

Peagi  laekuvad maamaksuteated maaomanike postkasti või sõnumina mobiilile. Maksuteateid on võimalik vaadata ka id-kaardiga sisselogides Maksu-ja Tolliameti lehele.

Maamaksumäärad on samad, mis olid eelmisel aastal. Küll aga võivad olla muutunud maamaksu summad, sest seoses katastriandmete kaasajastamisega muutusid paljude maade maksustamishinnad.

Maamaksu erinevuse korral saab kontrollida andmeid Maa-ameti geoportaalis kõlvikute päringus https://geoportaal.maaamet.ee/est/Andmed-ja-kaardid/Maakatastri-andmed/Katastriuksuse-kolvikute-paring-p631.html. Selleks on vajalik eelpooltoodud lehele sisestada katastriüksuse aadress.

Katastriandmete kaasajastamine tähendab seda, et katastriüksuste ülelennuga on täpsustunud kõlvikute andmed.

Katastriüksused võivad koosneda järgmistest kõlvikutest:  õuemaa, muu maa,  looduslik rohumaa, haritav maa ja metsamaa.  Kõlvikute muutus võib olla seotud näiteks sellega, et looduslikule rohumaale on kasvanud juba mets või samuti võib olla laiendatud õueala jne. Vastavalt sellele on ka nimetatud kõlviku pindala suurenenud või vähenenud.

Maamaksu kohta saab infot Haljala Vallavalitsusest  telefonil 327 8220 või 5336 4214 või ekirjaga marju.kirsipu@haljala.ee