Varade publitseerija

Võsu Südasuve Challange - eriline stardilahendus, uus rada ja elamuslik finiš läbi Võsu asula

Intervjuu Marko Tormiga

Võsul on varem toimunud Südasuve Maraton, kus oli kavas kolm erinevat distantsi.  Nüüd, aastase pausi järel on tulemas Võsu Südasuve Challenge.  Kui palju neil kahel võistlusel ühist on?

Tõepoolest, 4 aastat Viking Line Südasuve Maratoni Võsul oli meie meeskonnale väga huvitav ja äge aeg. Nautisime seda sündmust, toimumiskohta ja osalejate rõõmu.

Kuna korraldusmeeskonnas puudub siiski palgaline personal ja meeskonnajuhtide jaoks on see esimese prioriteedi hobi (kuid siiski hobi), siis pidime kaks aastat tagasi langetama valikuid.

Et korraldajate tuumik püsiks värske ja löögijõuline, pidime ümber hindama kõiki meie korraldatavaid sündmusi ja tegema ka väga selge kulu-tulu arvestuse. Oli selge, et vaatamata valla ja mõne tubli toetaja toele doteerisime Võsu sündmust oma suuremate ürituste arvelt. Kuna meie ühing ei ole klassikaline eelarveline asutus, siis saame teha ja toimetada ainult selle pinnalt, millega toetajad toetavad ja mida registreerimistasudena on võimalik teenida. Kõik riskid ja ülekulud on juhatuse isiklik panus. Kui neli aastat maksad üritusele teiste sündmuste arvelt peale, siis on otsustuskoht.

Lahkusime Võsult raske südamega, kuid tänu sellele saime ellu viia oma pikaaegse unistuse ja plaani talvisest jooksust. Vabanev energiahulk ja puhanumad tiimiliikmed tagasid eelmisel aastal Eesti Ööjooks - Talve eri sünni. Nüüdseks teame, et Eesti jooksjad valisid selle nii 2018. aasta parimaks uueks suureks jooksuks kui ka parimaks uustulnukaks jooksumaastikul. Lisaks hinnati meie medal kõikide jooksude hulgas atraktiivsuselt teiseks.

Aga mis seal salata, Võsu jäi kripeldama. Olen ise Võsu pioneerilaagri poiss ja tegemist on enamuse läänevirukate jaoks erilise kohaga. Lisaks on olnud suur soov kasutada mõned aastad tagasi valminud kaunis Võsu-Käsmu kergliiklustee ära. Pakkuda osalejatele tõeliselt kauneid elamusi - männimetsa kohinat, mereõhku ja linnulaulu. Veidi erinevat sellest, mida rohkete show elementidega tavapäraselt teeme.

Tänu Haljala valla tublidele juhtidele ja nende soovile, oleme nüüd tagasi ja suuname kogu oma energia sel aastal toimuvale Võsu Südasuve Challenge´le. Üks distants - 10 km. Eriline stardilahendus, uus rada ja elamuslik finiš läbi Võsu asula. Meie üheksa korraldusaasta jooksul ka kõige erilisem lõpetaja medal - kahe metalli sulamist valmiv, kunstnik Jule Käen-Tormi kujutlusvili.

Ei mingit üleliigset mürtsutamist - puhas väljakutse väga kiirest rajast.

Ühisosa on nii eelneval formaadil kui praegusel samade korraldajate näol. Teame, mida jooksja meilt ootab teeninduse ja ülesehituse osas. Toimumisaeg on samane - puhas südasuvi ja loomulikult toimumiskoht. Eesti üks kaunimaid rannapiirkondi. Usun, et looduslikku ilu ja klassikalist jooksurõõmu on sel korral isegi enam. Seda nii raja parema läbitavuse poolest (osalejaid lubatakse võistlema vaid kuni 500 inimest), kui ka raja ülesehituse pärast. Start ja finiš ning võistluskeskus rannajoonel, vaatega Võsu lahele. Ilu ja rõõmu nii ihule kui meeltele.

 

Võsul suuri mägesid ei ole, kas võib eeldada, et Südasuve Challenge'i rada on lauge ja kiire?  Kas rada kulgeb ainult kõvakattega teedel või ka rannaliival/metsateel?

Rada kulgeb eranditult kõvakattega teedel, on lauge ja meie hinnangul väga kiire. Starditakse rannajoonel asuvalt kergliiklusteelt ja stardikorralduses kasutame 10 sekundiliste intervallidega starte, kus iga stardi kohta pääseb stardijoonele 8 osalejat. Kiiremad ees ja rahulikumalt võtta soovijad taga. See tagab pudelikaelte vältimise ja on lisaks ka väga vaatemänguline pealtvaatajatele. Kuni 500 liikmeline stardikoridor tühjeneb sellisel kujul kuni 10 minutiga.

Raja esimene osa kulgeb maanteel ja Käsmu sissesõidu parklast korraldatakse tagasipööre ning tagasitee kulgeb mööda Võsu-Käsmu kergliiklusteed. Teeninduspunktid 3 km ja 6,5 km peal. Finiš on läbi Eha tänava ja Võsu asula kaudu. Finišisirgega rannajoonelt (Ranna tänava kaudu). 


Milline võistlus Südasuve Challenge on? Mis jooksjat ees ootab?

Võsu, Võsu ja veelkord Võsu :). Asulas on nii suvilaomanikena kui päevaste puhkajatena kuni 10 000 inimest ning nende kaasa elamine ning rõõm on see, mis alati meie osalejaid Võsul on kõnetanud. Kiire ja looduskaunis rada, uudne stardikorraldus - emotsioon ja tõeliselt kaunis lõpetaja medal. Stardiga kell 12.00 on kõikidel võimalus jõuda hilisel pärastlõunal veel koju (Tallinn, Tartu, Pärnu vms) või jääda hoopis nautima rannarõõme (40 m finišist).

Hetkeseisuga on pühapäevasele võistlusele 21. juulil, alles veel veidi üle 300 pääsme.

 

Sündmust toetavad: Haljala vald, Sportland ja Nike.

Registreerimine: sydasuve.eestimaraton.ee

 

Foto: Ain Liiva

NB!

Kui oled kiire ja jõuad sooduskoodi meiehaljala kasutades esimese 50 hulgas end jooksule registreerida, saad Haljala valla spordi suursündmusele tasuta. Registreeri kohe: sydasuve.eestimaraton.ee.

*Soodustus algab 1. juunist ning kestab 50 registreeruja täitumiseni, kuid mitte kauem kui 30.06.2019.