Varade publitseerija

« Tagasi

Käsmu uus külavanem ja kandikogu esimees on Eduard Vainu

 

Mai alguses toimusid Käsmus külavanema valimised ja määrati ka kandikogu koosseis.  On ju Käsmu meie vallas unikaalne nähtus, kus külapiir ja kandipiir langevad ühte.

Käsmu küla ja kandi üldkoosolekul osales 57 elanikku, kellest 47 andis oma hääle Eduard Vainule, Indrek Kristenprun, kes ise koosolekul ei viibinud, kogus 8 häält, üks osaleja jäi erapooletuks.

Eduard Vainu määrati külavanemaks kolmeks aastaks, külavanem on automaatselt ka kandivanem.

Lisaks kandivanemale otsustati valida kandikogusse 4 liiget. Valituks osutusid: Herman Kelomees, Heino Laanemets, Virge Ong ja Mari-Liis Vohli.

Endine Käsmukülavanem Kristjan Altrof  kinnitas, et üldkoosolek ja valmised möödusid Käsmus kenasti ja üksmeelselt. „Valitud kandikogu koosseis on tunnustus seni hoitud suunale ning uuel külavanemal on külarahva hulgas väga suur toetus," ütles ta. „Eduard Vainu on ettevõtliku hingega Käsmu patrioot – suurepärane valik Käsmu hoidjaks. Rõõm on tõdeda, et Käsmu jätkab tugeva ja elujõulise kogukonnana."

Uus külavanem märkis, et tema eesmärk on jätkata endise külavanema tööd. „Kristjan Altroff pühendus sellele ametile täielikult ja väga palju on ära tehtud," kommenteeris Eduard Vainu. Esimese asjana soovib aga Vainu tegeleda küla ühendamise ja kokku toomisega. „Soovin aidata kaasa dialoogi tekitamise nende osapoolte vahel, kes praegu omavahel ei suhtle."