Varade publitseerija

Kodukandipäev Karepal

 

11. juulil toimus Karepal juba 20. kodukandipäev. Seekord natuke teisiti, aga mitte väga. Hoolimata hommikusest vihmavalingust ja tormiennustustest läks kõik hästi, vihm jäi järgi ja metsade vahel üleliia tuult ei olnud.

Eelmise aasta laat meeldis niivõrd, et sooviti tagasigi tulla. Ja oldigi jälle platsis. Kel katus pea kohal jäi õue ning ilmakartlikud paigutasime saali. Kaubavalik sai lai ja mitmekesine: vaibad, seened, roosid nii istikutena kui moosi ja veinina, kodused pirukad-koogid,  mänguasjad, erinevad saadused kitsedelt, lai valik õmblustöid, ravimtaimed, liha ja kala suitsutatult ja hoidistena, veel erinevaid hoidiseid, koduleib, kali, puutööd jne. Kes laadale tuli, see midagi ikka leidis. Vahepealse energiasüsti andsid Esteetika- ja Tantsukooli õpilaste emadest koosnev tantsutrupp. Kogu melu juhtis ja infot jagas Tiia Paist.

Kogu päeva pakkusid kohvi ja head-paremat kohalikud puhvetineiud. Uus rabarberikook oli pidevalt ahjus. Lisaks sai saalis vaadata Vainupea elaniku Sigrid Heinlo maale ja kaminasaalis meie kodukandipäevade fotonäitust, oli ju seekord ikkagi 20. kord. Ruume kaunistasid nagu ikka Sirje Liiskmaa lilleseaded.

Peale mõningast vaheaega, koristamist ja sättimist koguneti Inga ja Toomas Lunge kontserdile. Sobivalt päevale olid lood valitud kodust, perest, lastest, armastusest, põimituna esinejate isiklike lugudega. Mõnusalt vahetu ja soe.

Tava kohaselt oleks õhtu jätkunud tantsuga. Paljud tundsid sellest kindlasti puudust aga üleilmset olukorda arvestades asendasime tantsu salongiõhtuga. Võib-olla mitte nii populaarne aga midagi uut ja teistmoodi. Musitseeris Andrus Kurvits ja koduluulet erinevatelt autoritelt esitas Rakvere Teatri näitleja Madis Mäeorg. Ja kojuminekuks andsid särtsu Esteetika- ja Tantsukooli tüdrukud tantsutrupist Amici.

Tänud Haljala vallale meid toetamast. Projekti on rahastatud Kohaliku Omaalgatuse Programmi vahenditest.

Kohtumiseni järgmisel aastal.

Ene Loo