Eisma sadama paadikuuris saab alguse „Tson Lemberi uus elu”

Ühe uue mängupaigana on tänavuse teatrisuve kaardile lisandunud põhjarannikul paiknev Eisma küla. Alates 23. juulist kuni augusti keskpaigani näeb siin üheteistkümnel korral August Mälgu merenovellidel põhinevat lavastust „Tson Lemberi uus elu" Teater Nuutrumi esituses.

Lääne-Virumaal Haljala vallas paiknev Eisma küla, mis enne Teist maailmasõda oli tuntud kalapüügi, aga ka seltsielu ning teatritegemise koht, sai endale 2014. aastal põhjalikult renoveeritud sadama. Sadama paadikuuris, vaid mõne meetri kaugusel merest, etendub tänavune kammerlik kolme näitlejaga suvelavastus. Näitetrupi moodustavad nii laulja kui näitlejana tuntud Siret Tuula, Eva Püssa ja Mihkel Tikerpalu. Lisaks niminovellile hõlmab Sven Karja kirjutatud dramatiseering ka teisi August Mälgu mere- ja rannajutte. Lugu rullub lahti 1930. aastatel Eestimaa rannakülas, kui üksiku noore naise Marise majja eksib meremees, kelle värvikad ja lustlikud lood lummavad nii Marist kui uudishimulikku naabrinaist. Lopsaka keele ja rahvaliku mündiga rannaküla suhtedraama peidab aga endas ka tõsisemaid hoovusi ja lugu jõuab enne lõppu teha mitu ootamatut pööret.

Teater Nuutrum on erateater, kes eelmisel aastal tõi Eismast mitte kaugel paikneva Vainupea kabelis vaatajate ette Harry Kõrvitsa menukalt mängitud monotüki „Jutt jumala õige".  Selle, nagu ka tänavuse suvelavastuse tõi lavastajana välja teatri juht Jaanus Nuutre.

„Meie tükis ütleb üks tegelane: ma olen aru saanud, et kui sealtpoolt kutsutakse, siis tuleb minna", ütleb uuslavastuse tutvustuseks Jaanus Nuutre. „See kehtib nii tööalastes valikutes, sõpruses, armastuses kui ka teispoolsuses. Kutsungi vägi võib olla lihtsalt nii võimas. Oluline on aga kuulata oma südame häält ning sellele kindlaks jääda, sest õigeid valikuid on raske teha eksimata. Ka meie tegelased jutustavad oma õigetest ja valedest valikutest, andestamisest ja rahu tegemisest. Kõige selle juures on aga oluline mitte kaotada huumorimeelt".

Suvelavastuse "Tson Lemberi uus elu" kunstnikutöö tegi Jana Volke, helikujundaja on Lauri Närep, valguskujundaja Robin Täpp.

 

Lähem info:

Inge Kaseleht, produtsent

+372 507 9528

Inx.kas@gmail.com

 

Jaanus Nuutre, Teater Nuutrum juht

+372 569 06179

jaanusnuutre.ee