« Tagasi

Haljala kooli- ja spordihoonele väljastati kasutusluba

Haljala vallavalitsus

23. jaanuar 2023

PRESSITEADE

 

18. jaanuaril otsustas Haljala Vallavalitsus väljastada kasutusload Haljala kooli- ja spordihoone ning köstrimaja kasutamiseks. Kooliõpilaste sissekolimiseni läheb veel aga koolijuhi sõnul veidi aega.

Haljala vallavanem Anti Puusepp sõnas, et rõõm on tõdeda, et ehitustööd on jõudnud lõpule ja kool sai asjassepuutuvate riigiasutuste poolt kooskõlastused kätte, millest lähtuvalt vallavalitsus möödunud nädalal ka hoonete kasutamiseks kasutusload väljastas. Vallavanema sõnul peaks aga koolimaja täielikult sissekolimiseks valmis saama paari nädala jooksul, kuna ehitajal tuleb veel likvideerida vaegtöid ja paralleelselt toimub ka hoonekompleksi sisustamine. „Ehitaja kinnitusel saavad enne õpilaste sissekolimist pea kõik märkused lahendatud," lausus vallavanem ning lisas, et haljastuse heakorrastamine ja viimistlusparanduste tegemine pole aga talveilmade tõttu võimalik ning need tööd jäävad ootama kevadet.

Haljala Kooli direktor Ivo Tupits sõnas, et koolipere on kolimisplaanid juba välja töötanud: „Kuna igasse klassiruumi valmistatakse eritellimusel seinakapid, siis sõltub ka kolimise ajaraamistik sisseehitatava mööbli valmimisest," selgitas koolijuht ning lisas, et kool on sellest hoolimata kolimiseks valmis. „Töötame juba praegu dokumentatsiooniga ning püüame näiteks kodukorda ajakohastada arvestades uue hoone tingimustega," kommenteeris Ivo Tupits koolipere kolimiseelseid tegevusi. Koolidirektori sõnul tuleb esialgsete plaanide järgi kolimisnädalal kooliperel jääda vähemalt paariks päevaks e-õppele.

Hoonekompleksi valmimine puudutab ka Haljala Vallaraamatukogu ja valla kultuuri- ja vabaajakeskuse tööd, kes samuti ennast kolimislainele on viinud. Kõige esimesena saab uutesse ruumidesse Haljala raamatukogu, mille osas on osaliselt kolimisprotsess juba alanud. Haljala raamatukogu on kolimise tõttu 1.-3. veebruarini suletud. Seetõttu palub raamatukogu tulla aegsasti raamatuid laenutama, et lugemisvara uude asukohta kolimist kergendada. Uue spordihoone avamisplaanidega töötab ka Haljala valla kultuuri- ja vabaajakeskus. Ettevalmistusi tehakse nii saali kasutamise plaani koostamiseks kui ka hetkel täitmata spordihoone administraatori töökoha täitmiseks. Täpsem info korraldatava konkursi kohta on leitav valla veebilehelt.

Projekti „Haljala Kooli õppehoone ehitamine ja sisustamine" rahastatakse läbi Riigi Tugiteenuste Keskuse Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Koolivõrgu korrastamine" tegevuse „Koolivõrgu korrastamise käigus toimuv jätkusuutlike koolide kaasajastamine" elluviimiseks. Projekti „Haljala spordihoone ehitamine" toetatakse Rahandusministeeriumi ja Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt läbi meetme „Kohaliku omavalitsuse hoonete energiatõhusaks muutmine".

 

Teate edastas:

Kent Kerner

Haljala valla kommunikatsioonijuht

Tel 5194 7655

e-post kent.kerner@haljala.ee