« Tagasi

Haljala valla delegatsioon külastas sõprusomavalitsust Saksamaal

Haljala valla sõprusomavalitsuse Schönbergi kutsel viibis valla delegatsioon 27. aprillist kuni 2. maini Saksamaal, et võtta osa Schönbergis toimuvatest sündmustest ja tutvuda kohaliku eluga.

Delegatsiooni kuulusid vallavanem Anti Puusepp, volikogu liige ja majanduskomisjoni esimees Leo Aadel, vallavalitsuse liige ja toetuste spetsialist Liis Kütt, valla majanduskeskuse juht Avo Bergström ja kommunikatsioonijuht Kent Kerner. Samaaegselt Haljala valla delegatsiooniga viibis Schönbergis ka Älvdaleni omavalitsuse esindajad Rootsist.

Visiidi programm oli väga tihe ja kohtumistest tulvil. Viie päeva jooksul võttis delegatsioon osa Schönbergi omavalitsuse volikogu istungist, tutvusime Schönbergi rannaala ja turismiametiga, reoveepuhastusjaamaga, kohaliku kooli, laste- ja noortekeskuse ning tuletõrjedepooga. Külastasime kolme muuseumi, endise Vihula valla sõprusomavalitsust Laboe-d ja Kieli linna. Samuti võtsime osa suurest rahvarõivaste festivalist ja traditsioonilisest maikuu peost.

Haljala valla ja Schönbergi omavalitsuse sõprussuhted on kestnud pikalt ning möödunud aasta aprillis täitus 30 aastat sõprussuhete algusest. Selle tõttu oli ka visiit Schönbergi erilisem, kuna samaaegselt tähistasime 30 aasta pikkust sõprust.

Schönbergis oli suur rõõm näha, et sõprussuhted Haljalaga on Schönbergi omavalitsusele olulised. Nii leiab Schönbergist Haljala tänava, linnaplatsilt Haljala valla vapi ning vallamajast hulganisti kingitusi ja meeneid nii Haljalast kui ka Eestist. Samuti on alaliselt heisatud Schönbergi randa Eesti lipp meie sõprussuhete auks. Delegatsiooniliikmetel oli suur rõõm kõike seda näha ja sõprussuhete olulisust tunda.

Visiit Saksamaale pakkus palju emotsioone ja toredaid kohtumisi. Viimati külastasid Schönbergi omavalitsuse esindajad Haljala valda 2021. aasta suvel ning peale visiiti Saksamaale on taas meie kord peagi sõpru Schönbergist Haljala vallas vastu võtta. Rõõmu pakub ka see, et meie sõprussidemed pole mitte ainult ametlikul tasandil, vaid tihe koostöö käib ka koolide vahel ning aktiivselt korraldatakse Erasmus projekte.

 

Kent Kerner

Haljala valla kommunikatsioonijuht