« Tagasi

Haljala vallavanemana jätkab Ivar Lilleberg

Haljala vallavalitsus

23. november 2021

 

23. novembril toimus Haljala Vallavolikogu II koosseisu teine istung, kus valiti ametisse vallavanem ja kinnitati vallavalitsuse koosseis.

Haljala vallavanemana jätkab 2019. aastal vallavanema ametisse valitud Ivar Lilleberg (Reformierakond). Salajasel hääletusel kogus Ivar Lilleberg 10 volikogu liikme toetuse. Vallavanema töötasu suuruseks määrati varasema 2500 euro asemel 3000 eurot kuus ning hüvitistena määrati vallavanemale vastavalt varasemale isikliku sõiduauto kasutamisega seotud hüvitis summas 335 eurot kuus.

Ametisse tagasi valitud vallavanem Ivar Lilleberg sõnas, et on volikogu liikmete ja vallaelanike toetuse eest tänulik. „Viimased 2,5 aastat on olnud proovikiviks, kuid oma parima olen andnud. Mul on hea meel, et saan seda jätkata, kuna Haljala valla jaoks on hetkel väga põnev aeg," sõnas vallavanem, „Käimas on Haljala Kooli ehitus, teeme plaane Võsu kooli ja lasteaia hoone osas ning mitmedki teised tulevikku vaatavad arenguplaanid on laual. Tööpõld on lai ning loodan, et järgmised neli aastat on täis sisulisi arutelusid ja valla arengu jaoks olulisi otsuseid."

Vallavalitsuse liikmete arvuks kinnitati kuus liiget ehk vallavanem ja viis vallavalitsuse liiget, kelle kohustusi hakkavad täitma Jaanus Nuutre (Reformierakond), Epp Orgmets (Valimisliit Maheda), Meelis Kuzma (Valimisliit Maheda), Urmas Osila (Valimisliit Vaba Vallakodanik) ja Andrus Aasmäe (Valimisliit Vaba Vallakodanik).  

Haljala Vallavolikogu esimees Veiko Veiert soovis ametisse tagasi valitud Ivar Lillebergile õnne. „Vallavanemal on vastutusrikas roll, mida Ivar on hästi täitnud. Usun, et koostöö volikogu ja vallavalitsuse vahel saab olema tulemuslik", sõnas Veiko Veiert. Vallavanemale töötasu määramise kohta sõnas volikogu esimees, et olgugi et see teema kütab alati kirgi, siis töötasu suurendamise põhjus on lihtne: „Vallavanema palka tõsteti viimati 2019. aastal, mistõttu on loogiline, et mitmeid aastaid hiljem peab ka palganumbri üle vaatama, et see oleks motiveeriv ja vastav üleüldisele palgasurvele". 

 

Lisainformatsioon:

Ivar Lilleberg

Haljala vallavanem

tel 5656 6930

e-post ivar.lilleberg@haljala.ee

 

Teate edastas:

Kent Kerner

Haljala valla avalike suhete spetsialist

tel 5194 7655

e-post kent.kerner@haljala.ee