Lääne-Virumaa noorsootöötajad kohtusid Võsul

9. juunil kohtusid Võsu Rannaklubis Lääne-Virumaa noorsootöötajad, et maha pidada ühine supervisioon. Toimunud kohtumine on maakonna noorsootöötajate võrgustiku neljas kohtumine, kus osalesid seitseteist noorsootöötajat ja -spetsialisti kõigist maakonna omavalitsustest ning Lääne-Viru Omavalitsuse Liidu esindaja. Ühisel kohtumisel Võsu Rannaklubis pandi paika võrgustiku missioon ning arutati olulisemaid arengusuundi ja eesmärke.  

Võsu noorsootöötaja Raili Seiton sõnas, et oli suur rõõm maakonna noorsootöötajaid Võsul võõrustada. „Teenisime külluslikult komplimente oma rannapiirkonna, Rannaklubi saali ja kaunite vaadete, aga ka hästi korraldatud tehnilise poole eest," lausus noorsootöötaja Raili, „Meil on hea meel olla osa sellest võrgustikust ja näeme selles võimalust, kuidas ka oma vallas noorsootööd edasi arendada".

Kuidas Lääne-Virumaa noorsootöötajate võrgustik sündis?

28.-29.10.2020 toimus Europe Direct Lääne-Virumaa teabekeskuse ja Lääne-Viru Tervisenõukogu koostöös  Lääne-Virumaa noorsootöötajate õppereis Võrumaale. Õppereisi eesmärk oli omavahel tuttavaks saada, vahetada kogemusi ning reisi teisel päeval toimus juba ka esimene kohtumine superviisor Anne Õuemaaga. Raili Seiton lisab, et esialgu seda väga välja ei reklaamitud, aga idee oli juba olemas, et sondeerida pinda noorsootöötajate võrgustiku loomiseks Lääne-Virumaal.

„Juba esimesel kohtumisel oli selge, et mõtleme sarnaselt: maakondlikult oleks vaja noorsootööd rohkem koordineerida, kasu oleks toimivast ja regulaarselt kohtuvast võrgustikust, mis aitaks noorsootööd maakondlikul tasemel arendada ning aitaks luua noortele mitmekülgsemaid võimalusi enesearenguks ja eluoskuste õppeks," kommenteeris võrgustiku sündi Võsu noorsootöötaja.

 

Lisainfo:

Raili Seiton

Võsu noorsootöötaja

tel 325 8649

e-post vosu.noortekas@haljalavald.ee