« Tagasi

Ivar Lilleberg jätkab Haljala vallavanemana

 

8. detsembril 2020. aastal esitas Haljala vallavanem Ivar Lilleberg tagasiastumisavalduse. Täna, 15. detsembril 2020 esitas Ivar Lilleberg avalduse, millega võtab 8. detsembril esitatud avalduse tagasi. Avalduse tagasivõtmine tähendab, et Ivar Lilleberg jätkab Haljala vallavanemana.

„Minu tagasiastumisavaldus ei olnud tehtud emotsioonide pinnalt. See otsus oli vajalik, et edasi liikuda ning seda ka tänase uudise valguses. Avalduse esitamisele järgnenud positiivne tagasiside ja toetavate sõnumite hulk panid mind mõtlema, kas tagasiastumine on õige tee. Olen jõudnud otsusele, et vallavanemana jätkamine on valla järjepideva arengu seisukohalt praegusel hetkel ainuõige valik," kommenteeris Ivar Lilleberg. Vallavanem loodab, et tagasiastumisavalduse esitamise ajendiks olnud inimesed mõistavad oma vastutust Haljala valla arengu eest seismisel. „Siiralt loodan, et erimeelsused ja isiklik vaen minu suhtes suudetakse seljatada, et üheskoos valla elu paremaks muuta," lisas Lilleberg.

Haljala Vallavolikogu esimees Vello Väinsalu on Ivar Lillebergi otsusega rahul. „Hea oli seda erilist aastat taas rahulikumas ja lõpuks ka positiivsemas võtmes lõpetada. Sarnaselt paljudele teistele toetan Ivari jätkamist vallavanemana. Valimisteni on jäänud veidi rohkem kui kümme kuud. Loodetavasti tulevad need kuud vallavanema jaoks töised ning tulemuslikud," lausus volikogu esimees.

 

Avaldame täies mahus vallavanem Ivar Lillebergi 15. detsembri avalduse:

 

Austatud volikogu esimees

 

Esitasin 08.12.2020 kirjaga Haljala vallavanema ametikohalt tagasiastumise avalduse. See ei olnud puhtalt hetkeemotsiooni pealt koostatud avaldus. Haljala vallavanemaks kandideerides oli minu jaoks üks tähtis sõnum liitmine. Liitmine vallaelanikes, vallavolikogus kui ka ametnike seas. Kas see on mul õnnestunud, jääb igaühe hinnata. Igatahes ei ole ma võimuahne, kes iga hinna eest soovib vallavanema ametis olla.

Arvestades tänast olukorda maailmas, Eestis kui ka Haljala vallas, ei tundu minu silmis lõhestumine õige tee. Paraku juurdub see igapäevaselt aina sügavamale meie ühiskonda. Kas me tahame seda? Ei. Kividega loopimine on saanud harjumuspäraseks ja rohtu sellele ei ole.

Vahetult peale avalduse esitamist olen saanud hulga positiivset tagasisidet, mis on mind pannud mõtlema ametis jätkamisele. Keeruline on mul nendele inimestele põhjendada, et minu lahkumise põhjuseks on ainult isiklik vaen minu vastu. Jah, ma olen hakanud mõtlema, kas tegemist on allaandmisega just neile, kes seda kõige rohkem ootavad. Ma ei saa valmistada pettumust oma toetajatele, mistõttu pean vajalikuks oma tagasiastumise avaldus tagasi võtta ning järgneva 10 kuuga oma pooleliolevad tööülesanded lõpule viia.

 

Lugupidamisega

Ivar Lilleberg