« Tagasi

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) kevadvoor lükatakse kuu aja võrra edasi

Kohaliku omaalgatuse programmi 2021 kevadvoor avatakse traditsioonilise märtsi asemel 1. aprillil. Taotluste esitamise tähtaeg ei ole veel kinnitatud, aga tõenäoliselt on see 1. mail.

Edasilükkamise tingis rahandusministeeriumis uue KOP määruse, elektroonilise taotluskeskkonna ja  taotlusvormide, uute hindamiskordade ja muude programmiga seotud dokumentide ettevalmistamise, kooskõlastamise ja kinnitamise viibimine.

Määruses suuri muudatusi ei tule – programmi eesmärk on endiselt tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine, meetmeid jääb samuti 2 ja ka summad ei muutu.

Kõige suurem muudatus on, et kevadvoorust alates toimub taotlemine läbi e-toetuse keskkonna, mis on Riigi Tugiteenuste Keskuse elektrooniline taotluste ja dokumentide esitamise keskkond, mille kaudu toetuse taotleja esitab taotluse ja taotlusega seotud dokumente.

Toetuskeskkonna kohta valmib Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) poolt taotlejatele videojuhend, mida maakondlikul infopäeval tutvustatakse.

Infopäeva kuupäev pannakse paika, kui taotlusvoor on ametlikult avatud. Informatsioon ilmub maakondlikus lehes, Lääne-Viru Omavalitsuse Liidu kodulehel ja sotsiaalmeedias.

 

Lisainformatsioon:

Mari Knjazev

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit

arendus- ja väliskoostööspetsialist

tel 325 0115

mob +372 524 3927