« Tagasi

Muuseum kogub fotosid Palmse mõisast

SA Virumaa Muuseumid pressiteade
26. jaanuar 2023

Sihtasutus Virumaa Muuseumid kutsub osalema kogumiskampaanias, millega kogume eelkõige fotosid Palmse mõisa ajaloost.  

 

Muuseum valmistab ette mahukat raamatut Palmse mõisast, mis võtab kokku mõisa ajaloo muinasajast tänapäevani. Trükis ilmub 2023. aasta sügisel. Selleks, et raamat saaks asjakohasem ja sisukam, palume muuseumiga jagada Palmse mõisa teemalisi fotosid. Kuna fotomaterjal mõisa kohta enne Lahemaa Rahvuspargi asutamist on kasin, ootame pilte eriti perioodist, mil mõis oli Kaitseliidu käsutuses ja pioneerilaagri ajast. Samuti kogume fotomaterjali Muike, Võsu, Võsupere ja Sakusaare karjamõisatest, kõrtsidest, tööstushoonetest ning külades asuvatest elu- ja muudest hoonetest ning inimestest enne 1940. aastat.

Kogume fotosid nii originaalpildistustena, negatiividena (sh slaide) või digiformaadis. Digitaalsena jagatavate fotode resolutsioon peaks olema vähemalt 600 dpi ning failiformaat .tif. Piltide omaniku soovi korral tulevad muuseumi teadurid kohale ja saavad paberfotod kohapeal digitaliseerida. Muuseumi jaoks on oluline iga infokild, mis foto kohta teada on – nii pildistamise aeg, koht, sellel olevad inimesed ja objektid, pildistamise või fotoga seotud mälestuskild.

Ühtlasi oleme huvitatud esemetest ja dokumentidest, mis võivad olla pärit mõisast või on kuulunud von der Pahlenite pere liikmetele. Juhul, kui omanik ei soovi esemeid muuseumile annetada, on meile abiks ka see, kui lubate asju muuseumi tarvis fotografeerida.

Materjalide jagamiseks võtke palun ühendust muuseumi teaduri Susanna Mureliga (e-mail susanna@svm.ee või telefonil +3725078672) või vanemteadur Uno Trummiga (uno@svm.ee telefon: +3725341 4433).

Palume kõiki appi, et täiendada üheskoos Virumaa Muuseumide fotokogu – see pakub põnevust nii praegustele kui ka tulevastele ajaloohuvilistele! Olulisemad annetatud fotod või esemepildistused publitseerime Palmse mõisa raamatus omaniku ära märkimisega.

Lähem info ja kontakt:

Susanna Murel

SA Virumaa Muuseumid teadur

susanna@svm.ee

+372 507 8672

 

Foto: Erki Külanurk