« Tagasi

SEB korraldab ümber oma pangaautomaatide võrgustikku

Võsul lõpetas töö Meie kaupluses asuv SEB pangaautomaat. Elanikel, kes varasemalt SEB pangaautomaati kasutasid, soovitatakse edaspidi kasutada, kas kaupluse juures asuvat Swedbanki pangaautomaati või sularaha väljamakse teenust Meie kaupluse kassas. Samuti on võimalik kasutada Omniva poolt pakutavaid finantsteenuseid (maksete vastuvõtt jm), mille kohta saab rohkem informatsiooni küsida postkontorist või Omniva infotelefonilt 661 6616.

 

Avaldame SEB panga selgitava pressiteate:

SEB korraldab ümber oma pangaautomaatide võrgustikku, uuendades selle aasta lõpuks ligi 200 automaati ja suurendades sularaha sisse- ja väljamakse funktsiooniga pangaautomaatide arvu 18% võrra. 

Ligi kaks ja pool aastat kestnud tööde tulemusel tõuseb panga sularahavõrgustiku töökindlus ja mugavus. Automaatide uuendamise käigus vaadatakse üle ka nende asukohad. Ümberkorralduste käigus lõpetatakse kümne pangaautomaadi töö, mille töökoormus on olnud liiga madal või perioodiline.

„Pangaautomaatide võrgustiku uuendamist alustasime 2018. aasta lõpus ja võtsime eesmärgiks tõsta süsteemi töökindlust ning korraldada seda ümber vastavalt meie klientide vajadustele. Turvalisuse ja mugavuse kaalutlustel on saanud uue asukoha üle 40 pangaautomaadi," kommenteeris SEB kontorivõrgu juht Indrek Lass.

Oma töö lõpetavad lähitulevikus neli automaati Tallinnas, kaks Tartus ja automaadid Sillamäel, Elvas, Imaveres ja Võsul. Ümberkorralduste käigus jälgib pank, et väikekohtades jääks inimestele sularaha väljavõtmiseks alternatiivne lahendus.  

2020. aastal võtab Eesti elanik sularaha välja keskmiselt alla kahe korra kuus ja viib sularaha pangaautomaati keskmiselt korra kvartalis. Tehingute arvu mõttes võtavad eraisikud pangaautomaatidest kõige sagedamini välja 30 eurot. Võrreldes eelmise aasta augustiga on SEB klientide sularaha kasutuse maht vähenenud 14% võrra. Panga hinnangul on sularaha kasutuse maht  vähenenud eelkõige koroonakriisi mõjul. 2020. aasta märtsis ja aprillis oli sularaha kasutuse maht ligi neljandiku võrra väiksem tavapärasest. 

 SEB uued pangaautomaadid on toodetud Saksamaal ning tänu uuenenud riist- ja tarkvarale pakuvad need kaasaegset ja kliendisõbralikku kasutuskogemust. Samuti on uutel masinatel mitu turvauuendust, millest peamine on Eesti esimene nn tindikaitse. Tindikaitse on automaatne kaitsesüsteem, mis aktiveerub pangaautomaadi vastu suunatud rünnaku puhul ning muudab automaadi oleva raha kasutuskõlbmatuks. 

SEB pangaautomaatide võrgustik koosneb 216 pangaautomaadist millest 53 on sularaha sisse– ja väljamakse aparaadid.