« Tagasi

Vallavalitsus tunnustas keerulise aastaga hakkamasaamise eest

Haljala vald tänas aasta lõpu eel valla allasutusi, kohalikke mittetulundusühinguid ja ettevõtteid ning eesliinitöötajaid. Lõppev aasta on olnud keeruline ja teistmoodi, kingipakiga sooviti meie inimesi tunnustada ja neile sellega rõõmu valmistada.

Tänamiseks pandi kokku kingipakid, millest leidis meie oma inimeste tehtut, midagi magusat ja soolast ning Haljala valla 2021. aasta kalendri. Allasutuste töötajad ning Võsu ja Haljala koolide õpilased said endale kingituseks ka Haljala valla korduvkasutatavad maskid ning helkurid – ikka selleks, et meie inimesed oleksid hoitud viiruste ja õnnetuste eest.

Kingipakkides oleva jõulukaardi sisse oli kirjutatud veebiaadress, kust avanes järgmine „kingitus" – vallavanema videotervitus ja kohaliku muusiku Kaire Rapuri virtuaalne kontsert.

Kingipakkide, virtuaalkontserti ja kaitsemaskide kohta jagasid oma mõtteid Haljala Lasteaed Pesapuu direktor, Võsu Kooli direktor ning Vallavolikogu haridus- ja noorsookomisjoni esimees:

Haljala Vallavolikogu haridus- ja noorsookomisjoni esimees Greete Toming tunneb heameelt, et vallavalitsus on enne viiruse uue laine suuremat pealetungi mõelnud ka korduvkasutatavate maskide peale. „Ühekordsed maskid on koolis kasutada olnud juba eelmisest õppeaastast ning noortele oleme maskide kasutamisega seonduvat selgitanud, samuti distantsihoidmise reeglit ning käte pesemise vajalikkust," sõnas Greete Toming, „Noored kannavad maske hoolega – nägime seda juba detsembri alguses näiteks liinibussides. Kindlasti annab vallapoolne väike kingitus sellelegi hoogu juurde".

Võsu Kooli direktor Aet Kruusimägi tänas koolipere nimel vallavalitsus küllusliku kingipaki eest. „Alati on tore tutvuda oma kodukoha tegijatega, kes pakuvad mõnusalt vürtsikat jõulujooki, kauneid piparkooke ja suussulavaid käsitöökomme. Vallavanema tervitust oli huvitav vaadata, see oli ülevaatlik ja konkreetne. Maske kanname uhkusega ja näitame ka teistele, et meie vald hoolib oma inimestest," lausus Võsu Kooli direktor.

Haljala Lasteaed Pesapuu nimel jagas tänusõnu kingipaki ja virtuaalkontserti korraldamise eest direktor Riina Tamberg, kelle sõnul oli kingipakk ja videotervitus nende jaoks väga siiras ja positiivne üllatus, sest midagi sellist pole varasemalt tehtud. „Kogunesime peale vallavalitsuse esindajate lahkumist kollektiiviga muusikasaali, kus lugesime ette jõulukaardi, jagasime laiali rühmadele saadetud kingitused ja kaitsemaskid ning vaatasime üheskoos videotervitust," kommenteeris Riina Tamberg. Lasteaia direktori sõnul on kogu kollektiiv korduvkasutatavate kaitsemaskide eest väga tänulik. „Tunneme, et läbi selle kingituse on meist tõeliselt hoolitud. Mina isiklikult kannan meeleldi Haljala valla tähisega kaitsemaski, sest on uhke olla Haljala valla kodanik," lisas Riina Tamberg.