« Tagasi

Võsu rand on rannahooajaks valmis

Haljala vallavalitsus

31. mai 2023

 

Alates 1. juunist on Terviseameti otsuse alusel avatud suplushooaeg Võsu rannas. Sarnaselt varasematele aastatele on Võsu ranna suplusvee kvaliteet Terviseameti poolt kvalifitseeritud klassi „väga hea".

Rannas on lõppenud liiva sõelumisega seotud tööd, rand on heakorrastatud ning rannataristu kasutusvalmidusse seatud. Alates maikuust on taas avatud ka Võsu rannaala avalikud vetsud, riietusruumid ja duššid. 1. juunist alates alustab tööd ka Võsu ranna vetelpääste.

Haljala vallavalitsus soovib inimestele meelde tuletada, et Võsu rannas on lemmikloomadega viibimine keelatud. Samuti on keelatud prügi maha panemine ja rannas lõkke tegemine.  

Võsul avatakse rannahooaeg 3. juunil toimuva rannahooaja avamise sündmusega. Algusega kell 11 toimub ühine rongkäik külakiige juurest rannaparklasse, kust antakse kell 12 start laste jalgrattavõistlusele. Kell 13 aga avatakse ametlikult rannahooaeg. Rannaparklas on sel päeval avatud ka Võsu noortetoa kohvik.

Võsul, Lahemaa rahvuspargis asub siinsete puhkajate üks lemmikuid liivarandu, mis kuulub Puhka Eestis turisimiinfo veebikeskkonna hinnangul TOP 10 parima Eesti ranna hulka. Rannas on vetelpääste, riietuskabiinid, WC ja dušš. Aktiivsed puhkajad saavad mängida erinevaid pallimänge või treenida välijõusaalis, lapsed kiikuda ja läheduses mänguväljakul mängida. Suuremaid lapsi ootab pump track rulluiskude ja BMX-ratastega katsetamiseks. Võsu rannas levib traadita internet (WiFi).

Võsu randa puudutava informatsiooni leiab valla veebilehelt: https://www.haljala.ee/vosu-rand

 

Teate edastas:

Kent Kerner

Haljala valla kommunikatsioonijuht

Tel 5194 7655

E-post Kent.Kerner@haljala.ee

 

*Foto autor: Eva Samolberg-Palmi