Ühisnädal otsib sündmusi

26. novembrist kuni 2. detsembrini korraldab Maakondlik Arenduskeskuste võrgustik koostöös partneritega kuuendat korda kodanikuühiskonna nädalat „Ühisnädal".

Korraldajad kutsuvad kõiki ühendusi, kogukondi, ettevõtteid ja aktiivseid kodanikke korraldama sündmusi, et haarata tegevustesse kõik Eestimaa kodanikud ja seeläbi tähistada kodanikuühiskonna sajandat tegutsemisaastat.

"Soovime näidata, kuhu on inimeste koostöö ja hoolivus meie ühiskonna viinud," kommenteeris  Ühisändalat maakondlike arenduskeskuste turunduse projektijuht Riina Nõupuu. „Ehkki seltsiliikumise ajalugu ulatub lausa 18. sajandisse, võttis 26. novembril Maanõukogu vastu määruse Eesti kodakondsuse kohta. Nii ongi sündmuse keskseks teemaks on 100 aastat kodanikuühiskonda."

Ühisnädalale on planeeritud üle Eesti palju põnevaid sündmusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ja räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus.

„Tegemist on meie kõigi suure pidupäevaga," märkis Nõupuu. „Seetõttu ootame vabaühendusi, ettevõtjaid, kodanikke esitama sündmusi Ühisnädala kavasse!"

Enda sündmustest on võimalik anda märku kuni 11. novembrini 2018 Ühisnädala veebiaadressil: http://uhisnadal.ee/esita-enda-sundmus/

Ühisnädala toimumist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja EV100 toimkond.

 

Lisainfo:

www.uhisnadal.ee