« Tagasi

Haljala vallas toimub õpetajate hoiatusstreik Haljala ja Võsu koolides

Haljala vallavalitsus

8. november 2023

 

Eesti Haridustöötajate Liit on teada andnud, et 10. novembril toimub lasteaedades ja koolides õpetajate hoiatusstreik. Haljala vallas võtavad streigist osa Haljala ja Võsu koolide töötajad.

Haljala vallavalitsuses toimus 7. novembril haridusasutuste juhtidega koosolek, kus anti ülevaade streigist ja selle ajal rakendatavast töökorraldusest. Nii Haljala kui ka Võsu koolide juhtkondade liikmed tagavad streigi ajal laste järelevalve ning haridusasutused austavad tööd tavapärasel ajal, et mitte põhjustada ebamugavusi lastevanematele ning tagada õpilasliinide tavapärane graafik.

Haljala Lasteaed Pesapuu töötajad ei ole hoiatusstreigiga liitumisest teada andnud. Haljala Lasteaias Pesapuu toimub tavapärane õppetöö.

Olgugi et streigi tõttu ei toimu koolides sel ajal päris tavapärane õppetöö, on lapsed hoitud ja täiskasvanute järelevalve all.

Streigi põhjuseks on Eesti Haridustöötajate Liidu töötüli Haridus- ja Teadusministeeriumiga

Eesti Haridustöötajate Liidu sõnul on valitsus venitanud palgaläbirääkimistega ega pole erinevalt õpetajatest pakkunud omalt poolt välja ühtki konkreetset plaani kokkuleppe täitmiseks. Sellel põhjusel toimub ka 10. novembril üle Eesti õpetajate hoiatusstreik.

Haljala vallavalitsus teavitas eile saadetud kirjaga Haridus- ja Teadusministeeriumit, et vald volitatud esindajat riiklikkuse lepitusmenetlusse ei esita.

Haljala vallavanem Anti Puusepp sõnas, et Eesti Haridustöötajate Liidu etteheited on suunatud konkreetselt Vabariigi Valitsuse otsuse suunal, mistõttu jääb arusaamatuks, mida soovib Haridus- ja Teadusministeerium kõigi kohalike omavalitsuste kaasamisega lepitusmenetluses saavutada: „Meile tundub kummalisena, miks senisest praktikast oluliselt suurem kaasamine toimub alles seejärel, kui Eesti Haridustöötajate Liit on pöördunud riikliku lepitaja poole ning õpetajad viivad 10. novembril läbi hoiatusstreigi," sõnas vallavanem.

 

Loe Haljala valla vastuskirja Haridus- ja Teadusministeeriumile siit.

 

Teate edastas:

Kent Kerner

Haljala valla arendus- ja kommunikatsioonijuht

tel 5194 7655