« Tagasi

Haridustöötajate streik mõjutab haridusasutuste tavapärast töökorraldust

Haljala vallavalitsus

15. jaanuar 2024

 

22. jaanuarist toimub Eesti Haridustöötajate Liidu korraldatav tähtajatu streik. Valla haridusasutuste juhid ja ametiühingute esindajad kohtusid olukorra kaardistamiseks juba möödunud nädalal.

Hetkel on teada, et streigist võtavad osa kõik valla haridusasutused. Haljala Lasteaed Pesapuu ja Võsu Kool koos lasteaiarühmadega võtavad osa toetusstreigist maksimaalse kestvusega kolm päeva. Samuti on Haljala Kooli ametiühingu esindajad teavitanud osavõtust tähtajatust streigist, kuid esialgu võetakse streigist osa samuti kolm päeva.

Haridusasutused korraldavad streigi ajal oma töö selliselt, et asutused on avatud, kuid igapäevane töörütm on häiritud. Koolimajad on avatud ning kõigil, kellel on vajadus, säilib võimalus kooli tulla ja saada ka koolilõunat, kuid õppetööd koolides ei toimu. Muudatusi esineb ka õpilasliinide graafikus. Lasteaedades on toimub tegevus liitrühmades, kui streik ei võimalda tavapärast töökorraldust tagada.

Täpsema info streigi aegse õppe- ja töökorralduse muudatuste kohta edastavad haridusasutused vanematele oma infokanalites.

 

Teate edastas:

Kent Kerner

Haljala valla arendus- ja kommunikatsioonijuht

Tel 5194 7655

 

*Fotol Haljala koolihoone, autor: Erki Külanurk