« Tagasi

Ida-Eesti kriisikomisjoni liikmed kohtusid peaministriga

Peaminister Kaja Kallas kohtus täna hommikul Ida-Eesti regionaalse laiendatud kriisikomisjoniga, kus arutati hetkeolukorda riigis. Ida kriisistaap, Terviseameti regionaalosakond ja omavalitsusjuhid jagasid peaministriga ettepanekuid, kuidas koroonaviiruse levikuga seotud olukorrale leevendust leida.

Kohtumisel osalesid Lääne-Virumaa omavalitsusjuhid ja kommunikatsioonispetsialistid, sh Haljala vallavanem ja avalike suhete spetsialist.

 

Riigi põhisõnumid hetkeolukorras

Eestis on koroonaviiruse leviku olukord tõsisem kui kunagi varem. Kui haiglate kriitiline piir on käes, tuleb arstidel hakata valima, kes saab abi ja kes mitte. Ükski arst ei taha sellist valikut teha ja keegi meist ei taha patsiendina selles olukorras olla.  Selleks, et viiruse levikut takistada, jäta ära kõik kokkusaamised, mis pole hädavajalikud, vähenda kontakte ja kasuta kaugtöövõimalusi.

Hooli oma tervisest ja vaktsineeri end COVID-19 vastu! Vaktsineerimine on parim viis kaitsta ennast raskelt haigestumise eest. Uuri, kas sinu lähedasel eakal on tehtud ka tõhustusdoos, ja vajadusel aita tal vaktsineerima jõuda. Kui soovid enne vaktsineerimist spetsialistiga nõu pidada, helista perearsti nõuandetelefonile 1220 või räägi oma perearstiga. Infot vaktsineerimispunktide kohta saad telefonilt 1247 või veebilehelt vaktsineeri.ee.

Tõhustusdoosi saad teha vähemalt kuus kuud pärast vaktsineerimiskuuri lõppu. See vähendab kordades haigestumise võimalust ja vajadust haiglaravi järele. Tõhustusdoosid on eriti vajalikud üle 65-aastastele, krooniliste haigustega inimestele ja neile, kellel oma töö tõttu on risk nakatuda koroonaviirusega.

Teeme kõik endast oleneva, et nakkuse levikut takistada! Kanna maski, et kaitsta ennast ja teisi. Ole valmis toitlustuskohta, kino, teatrit või muud asutust külastades esitama töötajale oma digitõendit. Haigena püsi alati kodus! Kui oled lähikontaktne, siis ka vaktsineerituna võiksid jääda kodutööle, sest vaktsineeritud inimesed saavad nakkuse reeglina oma pereliikmetelt.

Asjalikku informatsiooni leiad:

www.kriis.ee

www.vaktsineeri.ee