Haljala vald

Haljala vald on moodustatud 2017. aastal toimunud kohalike omavalitsuste valimiste järgselt endise Haljala ning Vihula valdade baasil. Vallamaja asub Haljala alevikus ning teenuskeskus Võsul. Haljala vallas elab 2023. aasta 1. jaanuari seisuga 4377 inimest. Valla pindala on 550,14 km². Naaberomavalitsused on Kadrina, Rakvere ja Viru-Nigula vallad ning Harju ja Lääne-Viru maakonna piiri mööda külgneb Haljala vald Kuusalu vallaga. 

Haljala valla hallatavateks asutusteks on Haljala Lasteaed Pesapuu, Haljala Kool (põhikool), Võsu kool (lasteaed-põhikool, lasteaiarühmad Vihulas, Võsuperes ja Võsul), Haljala Vallaraamatukogu, Haljala valla kultuuri- ja vabaajakeskus ning Haljala valla majanduskeskus.

Vallas toimub vilgas kultuuri- ja külaelu - moodustatud on seitse kandikogu, paljudel küladel on valitud külavanemad ning kooskäimiskohtadeks on pika ajalooga rahva- ja seltsimajad. Vallas on 72 küla ja kaks alevikku. 

Haljala valla territooriumist asub ligi 40 protsenti Lahemaa rahvuspargi territooriumil. Valla merepiiri pikkuseks on ligi 100 kilomeetrit ja valla territooriumil asub Eesti põhjapoolseim maismaapunkt - Vaindloo saar. Haljala vald on tuntud oma kauni looduse, mereäärsete kalurikülade, kolme mõisa - Palmse, Sagadi, Vihula, Võsu ranna ja Käsmu küla poolest. Vallas toimuvad mitmed suursündmused - Viru Folk, Võsu Rannafestival, Võsu Jazz, Võsu Muusikapäevad, Kaunid Kontserdid Käsmus

 

Tule avasta enda jaoks Lääne-Virumaa tõmbekeskus - Haljala vald! 

 

Haljala vald asub Põhja-Eestis Lääne-Virumaal. Valda läbib Tallinn-Narva maantee.